Cloud engineer (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Cloud engineer

Kik vagyunk

Az adesso Hungary Software Kft. fő profilja a Cloud Native terület köré fonódik, a csapatunk tagjai olyan témák szakértői, mint a felhő szolgáltatások, Microservices architektúra, konténer alapú rendszerek és DevOps folyamatok. Kubernetes témakörben hazai úttörőnek számítunk.

Küldetésünk, hogy kiemelkedő szaktudásunkkal segítsük a magyar cégeket a Cloud Native technológiák világába való belépésben, ezáltal nagyságrendileg javítva a szoftverfejlesztési és működési hatékonyságukon.

Szaktudásunkkal neves nemzetközi ügyfeleknek is segítünk különböző felhő alapú technológiák bevezetésében.

Rád váró feladatok

  • Felhőalapú rendszerek tervezése, fejlesztése és karbantartása: skálázható és hatékony felhőinfrastruktúra létrehozása cloud rendszerek tervezésével, kiépítésével és üzemeltetésével
  • Infrastruktúra hibaazonosítás, elemzés és megoldások kidolgozása: a felhőinfrastruktúra proaktív nyomon követése és hibaelhárítása (módosítások, szűk keresztmetszetek, telepítési kihívások stb.)
  • A meglévő rendszerek folyamatos monitorozása és fejlesztési javaslatok kidolgozása: a felhőtechnológiák naprakészen tartása és optimalizálása (javaslatok készítése fejlesztésekre, biztonsági javításokra, költségcsökkentő intézkedésekre stb.)
  • Rendszeres kapcsolattartás az ügyfelekkel, igények felmérése, ajánlatok készítése, support: együttműködés a stakeholderekkel, az üzleti igények megértése és technikai tanácsadás

Mit hozz magaddal az új munkakörbe

  • Erős programozási ismeretek Bash, Python, vagy egyéb releváns programnyelven
  • Tapasztalat Public Cloud szolgáltatókkal (preferáltan Microsoft Azure vagy AWS)
  • Linux ismeretek
  • Az Infrastructure as Code ismerete: Terraform, AWS CloudFormation vagy Azure Bicep/ARM
  • Konténerizációs technológiák ismerete és gyakorlati tapasztalat pl. Dockerben
  • Problémamegoldó és elemzési készség
  • Kiváló kommunikációs készség, csapatjátékos attitűd
  • Önálló munkavégzés
  • Felsőfokú végzettség informatikai, mérnöki vagy hasonló területen
  • Magabiztos szakmai angol nyelvtudás

Előnyök

  • DevOps alapelvek ismerete, tapasztalat CI/CD eszközök használatában, mint a GitLab CI, Azure DevOps, GitHub Actions
  • Informatikai területen szerzett tapasztalat, különösen Public Cloud megoldásokkal, technológiákkal
  • Tapasztalat vagy tanúsítvány konténerizációs megoldások terén pl. Kubernetes
  • Német nyelvtudás

Amit kínálunk

  • Szakmai tudáshoz illeszkedő alapbér
  • Éves bónusz
  • Egészségpénztári hozzájárulás
  • Egészség- és életbiztosítás
  • Professzionális munkakörnyezet, nemzetközi projektek, hozzáértő szakmai csapat
  • Modern iroda ergonomikus berendezéssel, csúcstechnológiás eszközökkel
  • Karrierépítési és folyamatos fejlődési lehetőségek
  • Rendszeres csapatépítő programok
  • Kávé, tea biztosítva van az irodában
  • Full time, hibrid munkavégzési lehetőség
  • Egy dinamikusan fejlődő vállalat motivált csapatában dolgozhatsz

Bővebb információt vállalatunkról és sokrétű munkaterületeinkről az adesso.co.hu honlapunkon találsz

Budapest