Alkalmazás- és szerver üzemeltető (Budapest)

A 2005 óta működő online számlázó partnerünk nevéhez fűződik az e-számlázás magyarországi elterjesztése, egyedülálló e-kereskedelmi szolgáltatások elindítása, valamint az első hazai üzleti fintech megoldás, az autokassza megvalósítása. Ha szeretnél egy tényleg szinte igazi családként működő cég munkatársa lenni, csatlakozz alkalmazás- és szerver üzemeltetőként!

Alkalmazás- és szerver üzemeltető

Feladatok

Webes alkalmazás és szervereinek üzemeltetéséhez keresünk munkatársat.

A szerverek üzemeltetése közben a következőkkel találkozhatsz: Debian Linux, PostgreSQL, Tomcat, Exim, Cyrus, Postfix, HA, bonding, iDRAC, Nagios, Iptables.

A webes alkalmazás üzemeltetése közben pedig szükséged lesz a következő ismeretekre: Java SE, Javascript, HTML, SQL, CVS.

Itt üzemeltetőnek lenni nem olyan, mint másutt. Tudatosan nem a legmodernebb technológiákat használják, hanem az évek során nagyon bevált, bizonyított, gyakran open source technológiákat, ezért olyan üzembiztosságot tudnak nyújtani a felhasználóiknak (ha egy több milliárdos webáruház csak percekig nem tud számlázni, az neki sok millió forintos veszteség) amit a versenytársaik nem. Ha eleged van az átláthatatlan sokrétegű rendszerekből, akkor ez a te helyed.

Feladatok:
- Webes alkalmazás(ok) és szerverek üzemeltetése (vegyesen vannak hardver és szoftver üzemeltetési feladatok)
- Alkalmazás által támogatott üzleti folyamatok megismerése, támogatása
- Incidenskezelés, problémakezelés és változáskezelés műszaki végrehajtása
- Teljesítményproblémák okainak kikutatása
- Üzemeltetett alkalmazás javítása, ezek tesztelése
- Fejlesztői projektek üzemeltetői támogatása (DevOps)

Követelmények

Az ideális jelölt rendkívül elkötelezett szakmailag, igazi maximalista, aki addig nem nyugszik, amíg egy teljesítményproblémának nem találja meg az okát, vagy amíg egy újszerű problémára nem találja meg a lehetséges megoldások közül a legjobbat. Igazi „régi vágású” üzemeltető kollégát keresünk, akit nem kábítanak el az új technológiák, mert számára az üzembiztonság, és a teljesítmény mindennél fontosabb.

Mitől vagy ideális?
- Pár évig üzemeltettél már Debian szervereket
- Van tapasztalatod Java-s rendszerek üzemeltetésében
- Van tapasztalatod PostgreSQL (esetleg citus) üzemeltetésben
- Angol nyelvtudás (dokumentáció olvasása)

Emellett:
- Gyorsan tanulsz
- Alapos vagy a munkádban
- Már fejlesztettél webre Java-val
- Szereted kikutatni a teljesítmény problémák okait
- Eleged van az átláthatatlan sokrétegű rendszerekből
- Imádod, ha valami faék egyszerűségű
- Szívesen javítasz az üzemeltetett alkalmazáson
- Szereted és tudod tesztelni, amit készítesz
- Valós problémákra tudsz valós megoldást szállítani

Amit kínálunk

Akkor éri meg eljönnöd ide dolgozni, ha a szakmailag magas szintű és önálló munka, a folyamatos fejlődés lehetősége és a családias, emberközpontú munkakörnyezet vonz.

- Versenyképes és pontos fizetés
- Magasan képzett kollégáktól sokat tanulhatsz, folyamatosan fejlődhetsz
- Komplex feladataid lesznek, nem leszel beskatulyázva
- Odafigyelnek TÉNYLEG egymásra, kellemes, támogató munkakörnyezetet alakítottak ki
- Nem hagynak magadra a problémáiddal, bármikor bármit megkérdezhetsz
- Időnként otthonról is dolgozhatsz
- Belülről láthatod egy olyan cég működését, amely már bizonyított valós piaci körülmények között
- Szilikon-völgyi hangulat

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest