Cash Management / Liquidity Specialist (Corporate Side) (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Cash Management / Liquidity Specialist (Corporate Side)

Feladatok

We are looking for a Cash Management/Liquidity Specialist for our international client.

If you have experience in cash management and if you are interested in the following tasks, please send us your cv!

- ensure appropriate level of cash for corporate entities
- perform daily cash management operations and duties
- keep contact with banks and with the other group companies
- review transfers for proper authorization and approve release of transfers
- coordinate corporate loan negotiations with the banks and prepare needed documentations
- support timely collection of account receivables
- prepare scheduled and ad-hoc reports

Elvárások

- university degree in Economics or Business Administration
- 1-3 years relevant experience
(Cash management, cash forecasting and treasury in a corporate company)
- fluent English knowledge (it will be used on a daily basis)
- very good Excel is a must, SAP knowledge is an advantage
- accuracy, good analytical and communication skills

Amit kínálunk

- competitive salary
- 42 000HUF/ month cafeteria
- 10% yearly bonus
- company bus from different locations

Munkavégzés helye

Budapest (Budaörs)

Az állásra való jelentkezéshez, kérjük kattints a "JELENTKEZZ MOST" gombra. A feltüntetett fizetési sávban meghatározott összeg havi bruttó bérként értendő és a Grafton Recruitment által szerzett piaci információk alapján lett meghatározva. A kiválasztási folyamat során kapott végső ajánlat nagy mértékben függ attól, hogy a pályázó mennyire felel meg az álláshirdetésben fektetett kritériumoknak. A Grafton Recruitment által feltüntetett hirdetések tájékoztató jellegűek, nem minősülnek a Polgári Törvénykönyv értelmében ajánlattételnek. Pályázóinkat biztosítjuk afelől, hogy minden beérkező jelentkezést bizalmasan kezelünk és felvesszük a kapcsolatot a kiválasztott jelöltekkel. A személyes adatokat, az erre vonatkozó Adatvédelmi szabályzatunknak megfelelően kezeljük, illetve használjuk fel.

Budapest