EHS Engineer (Esztergom)

Legyünk együtt sikeresek!

Gyártással foglalkozó multinacionális Partnercégünk részére keresünk tapasztalattal rendelkező szakembert a következő pozícióba:

EHS Engineer

Feladatok

  • Management of Fall Protection program;
  • Management of Behavior Based Safety program;
  • Management of the site level Fire Safety and Emergency Preparedness programs, administering Business Continuity Management;
  • Management of the Security service of the site;
  • Performing occupational health and safety risk assessments on dedicated;
  • departments, participation in planning and implementing risk mitigation measures;
  • Coordination and performing of routine inspection and checking of fire safety, emergency equipment and other obligatory Health and Safety items;
  • Participation in EHS inspections;
  • Participation in incident investigations;
  • Holding EHS trainings;
  • Evaluation of changes in the layout plans, machinery and manufacturing processes and technologies;
  • Coordination and inspection of contractors working on the site from EHS aspects;
  • Participation in internal and external audits, as well as regulatory inspections;
  • Cooperation with regional subject matter experts and managers;
  • Participation in the regional EHS audit program ( less than 10% travel required).

Elvárások

  • Degree in Occupational Health and Safety and at least middle-class certification on Fire Safety
  • Fluency in English and Hungarian
  • More than 3 years of experience in EHS field in manufacturing

Amit kínálunk

  • Responsible and autonomous job, complex tasks
  • Innovative manufacturing environment
  • Opportunities for personal continuous development
  • Supportive international organization
  • PACKAGE: competetive salary + yearly bonus + rental support/fuel expenses

Előnyök

  • MSc or BSc degree in Environmental Engineering and in Security Engineering is an advantage

Munkavégzés helye

  • Esztergom

Az állásra jelentkezni a [email protected] e-mail címen keresztül lehet!
A fényképes önéletrajzokat magyar és angol nyelven is várjuk.
Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát is. Köszönjük!

Amennyiben szeretne az aktuális állásainkról értesítést kapni, akkor kérjük, ide kattintva regisztráljon be hozzánk!
Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.
További információ esetén kérjük az alábbi telefonszámokon szíveskedjenek érdeklődni: +36 30/436-0610, +36 34/480-380 (Nagy Gábor)

Esztergom