Finance Leader - SSC (Veszprém megye)

Legyünk együtt sikeresek!

Finance Leader - SSC

Feladatok

  • Responsible for the operation, service delivery and client management in the field of Finance (GL, AP, AR, TAX);
  • Reports directly into Finance manager;
  • Support team in complex issue resolution;
  • Makes decisions which improve quality, cost and people engagement;
  • Coordinate tasks and monitor service delivery of a team;
  • Manage, Coach and Develop a team of 20-25 people;
  • Monitor KPIs and key controls for the team;
  • Process improvement.

Elvárások

  • College or University Degree
  • Registered accountant certificate
  • 5-10 years relevant work experience at multinacional environment
  • At least 3 years experience in people management
  • Experience in process development
  • Fluency in English
  • Excellent communication and coaching skills

Előnyök

  • IFRS knowledge
  • Experience of working in an international SSC environment

Munkavégzés helye

  • Veszprém county

Amennyiben hirdetésünk felkeltette az érdeklődését, kérjük, fényképes szakmai önéletrajzát küldje el a "Jelentkezem az állásra" gombra való kattintással!
A fényképes önéletrajzokat magyar és angol/német nyelven is várjuk.
Kérjük a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát. Köszönjük!