Hálózati stratégiai szakértő (Budapest)

Partnerünk, Magyarország egyik legnagyobb energiaszolgáltató vállalatcsoportja Budapestre keres villamosmérnök végezettségű Hálózati stratégiai szakértőt.

Hálózati stratégiai szakértő

Feladatok

- A hálózatfejlesztési stratégiai célok meghatározása, stratégia irányítása
- Nagyfeszültségű hálózatfejlesztési tervek modellszámításainak és elkészítésének koordinálása, tervek összeállítása, MAVIR hálózatfejlesztési tervének véleményezése, adaptálása
- Rendszerszintű tervezés módszertanának fejlesztése
- Nemzetközi és hazai villamos-energia ipari trendek naprakész követése, trendek hálózati hatásvizsgálatainak irányítása
- Összetett Fogyasztói és erőműves prognóziskészítés, a módszertan fejlesztése tekintettel az elektrifikációs trendekre és a megújulókra
- Rendszerszintű vizsgálatok lefolytatása csatlakozási igényekhez
- Nagyfeszültségű hálózatra csatlakozó fogyasztók és termelők hálózati csatlakozásának műszaki feltételeinek meghatározása
- Nagyfeszültségű hálózatfejlesztési beruházások meghatározása, tervfeladatlapok véleményezése, panaszos ügyek műszaki vizsgálata
- Nagyfeszültségű hálózatra csatlakozó termelők hálózati csatlakozási terveinek szakértői ellenőrzése
- A hálózatvizsgálati módszertan folyamatos fejlesztése, aktualizálása, irányelvek fejlesztése és aktualizálása, szabványváltozások követése, hálózati folyamatok átfogó szabályozásának kialakítása
- Nemzetközi- és egyedi hálózatos projektek vezetése, a társaságcsoport képviselete munkabizottságokban
- Hatósági és iparági szakértői kapcsolattartás
- Vezetői döntés előkészítő anyagok összeállítása és bemutatása, a szükséges elemzések elvégzése, intézkedések javaslata
- Szakmai oktatások tartása

Követelmények

- Villamosmérnöki végzettség
- 8 éves rendszertervezési szakmai tapasztalat
- Országos átviteli- és nagyfeszültségű elosztóhálózat ismerete
- Gördülő távlati tervezési módszertan, terhelési és forrás oldali prognóziskészítési módszertan ismerete, gyakorlati tapasztalat
- Hálózat szimulációs tapasztalat (modellépítés, load flow és zárlat vizsgálat)
- Vonatkozó jogszabályok, szabályzatok és szabványok ismerete (pl. VET, Elosztói szabályzat, Üzemi szabályzat, csatlakozási rendelet, hálózathasználati rendelet, MSZ 1, MSZ EN 50160, MSZ 09-00.0316)
- Nagyfogyasztói és erőműves csatlakozások kezelésében szerzett tapasztalat
- Ügyfelek műszaki panaszainak kezelésében szerzett tapasztalat
- Hálózatfejlesztési projektekben szerzett gyakorlat
- Angol nyelv tárgyalási szintű ismerete

Amit kínálunk

- Versenyképes javadalmazás
- Stabil, nagyvállalati háttér
- Hosszútávon tervezhető jövő

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest