Junior programozó/Bioinformatikus (Budapest)

SEMMELWEIS EGYETEM

Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet & Magyar Tudományos Akadémia

Junior programozó/Bioinformatikus

A közalkalmazotti jogviszony időtartama: határozott idejű
Sikeres együttműködés esetén meghosszabbítható a pályázat végéig (4 év)
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

Munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

  • mesterséges intelligencia algoritmusok alkalmazása és fejlesztése
  • hálózatelméleti és statisztikai algoritmusok implementálása és tesztelése
  • bioinformatikai adathalmazok kiértékelése és validálása
  • a releváns irodalom megismerése, tudományos irodalomkutatás
  • kommunikáció a kutatási partnerekkel

Pályázati feltételek:

  • releváns egyetemi végzettség (okleveles info-bionikus mérnök / molekuláris bionikus mérnök / programozó informatikus / mérnökinformatikus/gyógyszerész/biológus)
  • C/C++ vagy Python programozási nyelv alapos ismerete
  • valamely verziókövető rendszer (pl. git, SVN) ismerete
  • aktív angol nyelvtudás
  • büntetlen előélet, cselekvőképesség

Elvárt kompetenciák:

  • precíz munkavégzés
  • önálló és csapatban történő munkavégzésre való képesség
  • jó kommunikációs készség
  • proaktív, problémamegoldó hozzáállás
  • megbízhatóság
  • nagyfokú rugalmasság és terhelhetőség

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • korábbi részvétel bioinformatikai kutatási projektekben
  • Python, R programozási nyelv ismerete
  • PHP, JavaScript (kliensoldali, illetve NodeJS), webes technológiák ismerete
  • tapasztalat a UNIX (GNU/Linux) parancssor használatával
  • adatbázis rendszerek (pl.: MySQL) ismerete
  • statisztikai ismeretek
  • szilárd matematikai elméleti háttér

Amit nyújtunk:

  • szakmai fejlődési lehetőség
  • fiatalos, dinamikus csapatban való munkavégzés

Munkavégzés helye:

Budapest, 1089 Nagyvárad tér 4.

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • önéletrajz
  • végzettséget és/vagy képzettséget, nyelvtudást igazoló okirat
  • korábbi munkahelyről referencia

A pályázatok benyújtásának határideje: 2019.08.20.

A pályázatok benyújtásának módja: elektronikus úton a hirdető részére a Jelentkezem az állásra gombra kattintással.

Budapest