Kontroller [CZ-AC19] (Budapest)

[CZ-AC19]

Kontroller [CZ-AC19]

Megbízónk

Megbízó partnerünk a világ egyik vezető biztosítója, amely 160 éves fennállása óta több millió ügyfél pénzügyeiért vállal felelősséget és nyújt széleskörű szolgáltatást. Jelenleg tapasztalt munkatársat keresünk Budapest szívében található irodájukba, kontroller pozícióba.

Feladatok

- A Biztosító Solvency II-es (SII) zárási részfeladatainak ellátása,
- IFRS17 standard bevezetésével kapcsolatos projektfeladatok – standard értelmezése; átültetése a gyakorlatba, figyelemmel más standard-ekkel (pl. IFRS9, IFRS15) való kapcsolatára, jelentések átalakítása, csoportszintű jelentéstételi elvárások teljesítése,
- Részvétel a havi és negyedéves magyar, IFRS4 és SII zárási feladatokban,
- Új gazdasági események IFRS számviteli elszámolásának meghatározása,
- Előrejelzések, tervek készítése,
- A régió és anyavállalat felé történő adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítése,
- Kapcsolattartás a társterületekkel és a régió, ill. anyavállalat képviselőivel

Elvárások

- Felsőfokú végzettség (közgazdasági és/vagy befektetési és/vagy pénzügy-számviteli),
- Legalább 3-4 éves pénzintézetnél szerzett pénzügyi tapasztalat (kontrolling, elemzői, IFRS szakértői),
- IFRS szaktudás,
- Pénzügyi termékek ismerete, szakértelme.
- Magabiztos angol nyelvtudás,
- Magas szintű MS Office ismeretek (Excel, Access)

Előny

- Biztosítónál szerzett szakmai tapasztalat

Egyéb

Amit a megbízónk kínál:

- Kiemelkedő bérezés
- Központi lokáció
- Hosszútávú munkalehetőség, szakmai fejlődés
- Komplex, szerteágazó munkafolyamatok
- Rugalmas munkaidő, home office lehetőség
- Work - life balance

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest