Mintavételi szakértő (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Igazgatóság: Architekturális Szolgáltatások Igazgatósága

Főosztály: Módszertani főosztály

Osztály: Mintavételi és feldolgozás-módszertani osztály

Álláshely megnevezése: mintavételi szakértő (módszertani szakértő)

Álláshely besorolása: Hivatali főtanácsos II.

Álláshely legkorábbi betöltésének időpontja: elbírálást követően azonnal

A kormányzati szolgálati jogviszony ideje: határozott idejű (2021. augusztus 5-ig)

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő

Munkavégzés helye: 1024 Budapest, Fényes Elek utca 14-18.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Az illetmény a piaci szférában hasonló munkakörökre irányadó illetményekkel versenyképes.

Ellátandó feladatok:

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Architekturális Szolgáltatások Igazgatóságán működő Módszertani főosztály egy dinamikus csapat, mely a KSH számára módszertani szolgáltatásokat, matematikai-statisztikai megoldásokat biztosít és szakértői támogatást nyújt a statisztikai módszertanok területén, a statisztikai adatelőállításban használt módszertanok fejlesztésében, standardizálásában és a modernizációban. Célunk a hivatalos statisztikák (termékek és azok előállítását végző folyamatok) minőségének folyamatos javítása, a minőségjavítási lehetőségek feltárása.

Az álláshelyet betöltő kolléga aktívan járul hozzá a KSH statisztikai módszertanának fejlesztéséhez, standardizálásához, kimondottan az alábbi területeken:

  • KSH lakossági adatgyűjtések mintavételi tervének kialakítása, súlyozási, becslési, hibaszámítási módszereinek kidolgozása, koordinálása, alkalmazása;
  • A rendszeres adatfelvételek mintavételének koordinálása, mintavételi tervek készítése, aktualizálása, mintavétel végrehajtása, dokumentálása;
  • Súlyok és mintavételi hibák számításának elvégzése, eredmények átadása a szakstatisztikai főosztályok részére;
  • Új mintavételes adatgyűjtés esetén részvétel a folyamat módszertani tervezésében, végrehajtásában (mintavételi terv, mintavétel, súlyképzés, mintavételi hiba számítás), dokumentálásában;
  • Segítségnyújtás a szakstatisztikai főosztályok részére a mintavétellel és feldolgozás-módszertannal kapcsolatos feladatok megoldásában;
  • Segítségnyújtás a szakstatisztikusoknak a minőségjelentések elkészítésében (mintavételi hiba számítása);
  • Módszertani dokumentációk készítése, aktualizálása.
  • Adatgyűjtést támogató módszertanok, eszközök fejlesztése, az adatfelvétel elvárt minőségének biztosítását célzó módszertani eljárások fejlesztése, tesztelése, gyakorlati alkalmazás támogatása (pl. felkérőlevél, ösztönző, kérdőívek, adatátvételi tervek, oktatás, stb.);
  • Adatgyűjtésekkel, több adatfelvételi mód együttes használatával, illetve új adatfelvételi technikákkal kapcsolatos módszertani fejlesztési feladatok ellátása, módszertani támogatás biztosítása;
  • Módszertani vizsgálatok megtervezése, eredmények értékelése, trendek elemzése, statisztikai módszertan alkalmazása komplex adatokra;
  • Feladatkörbe tartozó módszertani témák fejlesztésével kapcsolatos módszertani standardok, ajánlások kidolgozása, alkalmazásuk és dokumentálásuk támogatása;
  • Feladatkörbe tartozó módszertani témák nemzetközi fejlesztéseinek, szakirodalmi anyagainak követése, feldolgozása, a KSH működésébe való beépítés támogatása; a KSH módszertani gyakorlatainak nemzetközi standardok szerinti működéshez igazítása a jobb megfelelés céljából;
  • A KSH-ban alkalmazott módszertanok gyakorlati megvalósításának ellenőrzése az egységesség és az összehangoltság biztosítása érdekében;
  • Részvétel nemzetközi fejlesztésekben; az elért eredményeknek a KSH statisztikai adatelőállítási folyamataiba történő adaptálásának támogatása.

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság;
  • Cselekvőképesség;
  • Felsőfokú egyetemi végzettség (elsősorban matematikus, közgazdász, survey statisztikus);
  • Angol általános és statisztikai szakmai nyelvismeret általános társalgási szinten;
  • Magabiztos statisztikai ismeretek;
  • Statisztikai szoftver(ek) magas szintű ismerete (SAS, R, SPSS);
  • Magabiztos felhasználói szintű informatikai ismeretek;
  • Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása.

Elvárt kompetenciák:

  • Problémamegoldó képesség, kezdeményező gondolkodás;
  • Módszertani, minőségi, egyéb szakmai elvárások szerinti teljesítés, határidők betartása;
  • Fejlesztési tervek kialakításához, végigviteléhez szükséges szervezési, csoport-koordinációs képesség;
  • Felhasználó-központúság;
  • Jó kapcsolatteremtő, kommunikációs, együttműködési és koordinációs képesség.

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • Releváns szakterületi módszertani standardok, ajánlások és IT eszközök ismerete;
  • Adatbázis alapismeretek.

A jelentkezéshez szükséges:

  • Önéletrajz (Kit. 83. § (5) bekezdése szerint);
  • Motivációs levél (fizetési igény megjelölésével);
  • Végzettséget, idegennyelv-tudást igazoló okiratok másolata; · Nyilatkozat személyes adatok megismeréséhez és kezeléséhez

A pályázat benyújtásának határideje: 2019. november 8.

A pályázat elbírálásának határideje: 2019. november 15.

A pályázati kiírás szakmai kérdéseivel kapcsolatosan további információt Vereczkei Zoltán főosztályvezető (06-1-345-6541), illetve a Módszertani főosztály ([email protected]) nyújt. A pályázat benyújtására vonatkozó tájékoztatást Fehérvári-Varga Judit (06-1-345-6841) nyújt.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton a tárgyban feltüntetve a „KSH 1069_A” azonosító számot, Fehérvári-Varga Judit részére a Jelentkezem az állásra gombra kattintással.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • kozigallas.hu – 2019.10.14.
  • ksh.hu - 2019.10.11.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

  • Szakmai fejlődési- és továbbképzési lehetőség;
  • Nemzetközi projektekben való részvétel;
  • Folyamatosan megújuló szervezet;
  • Home office lehetőség;
  • Családbarát munkahely;
  • Sport- és kulturális programok.

Szervezetünkről, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Budapest