Regional Compensation & Benefits Manager (Székesfehérvár)

Legyünk együtt sikeresek!

Multinacionális autóipari beszállító Partnerünk részére keresünk tapasztalattal rendelkező szakembert a következő pozícióba:

Regional Compensation & Benefits Manager

Feladatok

  • Provide compensation and benefits expertise and competitive insight to Human Resources partners, client groups and business leaders.
  • Analyze new and emerging benefits designed to meet the needs of a changing workforce such as wellness programs and flexible benefits plans.
  • Aligns compensation programs with overall business strategy.
  • Contributes to the design, development and implementation of compensation plans to improve consistency throughout the organization.
  • Provides and improves communications regarding compensation plans and designs.
  • Educates Human Resources team on compensation practices and future initiatives.
  • Ensures pay practices are equitable.
  • Participates in compensation surveys.
  • Administers compensation programs, including annual compensation review.
  • Develops salary recommendations based on compensation analyses and benchmarking of roles.
  • Maintains and updates position descriptions, conducts job evaluations and grading.
  • Accurately interprets, counsels, communicates, and educates managers and staff on compensation policies and procedures to ensure smooth operation of compensation initiatives.
  • Must remain current on all benefits policies, programs and practices along with staying current with new laws and regulations.
  • Leads various compensation and benefits projects as assigned.

Elvárások

  • Bachelor’s Degree in Econincs, Human Resources or related field.
  • Fluent Business English.
  • A minimum of 5 years of rewards experience.
  • Excelent understanding of the local labour market trends
  • Experience leading, measuring and managing vendor relationships.
  • Experince with participating and analyzing rewards surveys.
  • Strong working knowledge of benefits related laws.

Amit kínálunk

  • Kimagasló juttatási csomag
  • Regionális szerepkör
  • Fejlődési lehetőség
  • Kötetlen munkarend
  • Teljes bejárástámogatás

Munkavégzés helye

  • Székesfehérvár

Az állásra jelentkezni a [email protected] e-mail címen keresztül lehet!
A fényképes önéletrajzokat magyar és angol nyelven is várjuk.
Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát is. Köszönjük!

Amennyiben szeretne az aktuális állásainkról értesítést kapni, akkor kérjük, ide kattintva regisztráljon be hozzánk!
Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.
További információ esetén kérjük az alábbi telefonszámokon szíveskedjenek érdeklődni: +36 30/837-5258

Székesfehérvár