SQA mérnök (Veszprém) (Veszprém)

Legyünk együtt sikeresek!

Gyártó Partnerünk részére keresünk tapasztalattal rendelkező kollégát a következő pozícióba:

SQA mérnök (Veszprém)

Feladatok

  • Follow up of the Charge Back with Purchasing;
  • Responsible of the conformity of the components throughout their life cycle;
  • Application of Group Standards (SQM and AQP.pp) with External suppliers;
  • Management of incidents created by suppliers in serial life cycle;
  • Conformity Control of the serial components supplied to and into the production site;
  • Ensure 100% conformity of components supplied on a site level;
  • Initiate, analyze, report and follow-up incidents until the PDCA closure;
  • Manage, consolidate and update key indicators on a site level;
  • Control of the Supplier PDCA analysis speed and relevancy until the PDCA closure with a perfect communication to the Autonomous Production Unit;
  • The serial SQA Engineer is the link between the Supplier and the Autonomous Production Unit.

Elvárások

  • Graduate in Engineering (BsC);
  • 3 to 5 years experience in Automotive Industry;
  • Knowledge of English;
  • Analytical thinking;
  • Accountability and responsibility.

Munkavégzés helye

  • Veszprém

Küldje el jelentkezését a „Jelentkezem az állásra most” gombra való kattintással! A fényképes önéletrajzokat magyar és idegen nyelven várjuk. Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát. Köszönjük! Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.

Veszprém