System support (Zalaegerszeg)

A hirdetés már lejárt!

Legyünk együtt sikeresek!

Partnerünk részére keresünk tapasztalattal rendelkező szakembert a következő pozícióba:

System support (Zala megye)

Feladatok

  • Maintenance of an inventory of information assets, asset management;
  • Identifying information, classifying it according to their value, criticality and sensitivity;
  • Maintaining a risk management plan;
  • Handling, analyzing and solving information security incidents;
  • Examining information security in project management (regardless of project type);
  • Review information security rules at planned intervals;
  • Background check of candidates for employment (proportional to the classification of information to be reached);
  • Contact with competent authorities (NAIH, NMHH);
  • Contacts with professional groups, specialized security forums and professional associations;
  • Employee awareness training;
  • Controlling changes in information processing tools and systems;
  • Regularly review event logs for system administrator and user activities;
  • Examining the technical vulnerability of information systems;
  • Review confidentiality and confidentiality agreements;
  • Developing information security requirements for suppliers / service providers, auditing service provision;
  • Auditing the ISMS system, checking, examining and evaluate the continuity of information security.

Elvárások

  • Ability to write reports, business correspondence and procedure manuals;
  • Demonstrates working knowledge of functional concepts and a solid understanding of the company policies and procedures;
  • Ability to effectively communicate with managers and employees of the organizations;
  • Demonstrates advanced/thorough knowledge of the Information Security Management System;
  • Ability to read, analyze and interpret common scientific journals;
  • Ability to define problems, collect data, establish facts and draw valid conclusions.

Amit kínálunk

  • Versenyképes juttatási csomag;
  • Belső szakmai képzések;
  • Stabil vállalati háttér.

Munkavégzés helye

  • Zalaegerszeg

A fényképes önéletrajzokat magyar vagy angol nyelven várjuk.
Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét. Köszönjük!

Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.

Zalaegerszeg