Termékoptimalizációs mérnök/ cost saving engineer (zj-2346) (Kecskemét)

(ZJ-2346)

A Tech People egy Európai munkaerő-közvetítő vállalat, mely magasan képzett erőforrásokat valamint kiszervezett technológiai szolgáltatásokat nyújt különböző iparágak számára.

Az alábbi pozícióba keresünk munkatársat:

TERMÉKOPTIMALIZÁCIÓS MÉRNÖK/ COST SAVING ENGINEER (ZJ-2346)

Feladatok:

  • A társosztályoknál és beszállítóknál felmerülő, a termékkel kapcsolatos KÖLTSÉGCSÖKKENTŐ intézkedések és változások szakmai kivizsgálása és rendszerben való nyomon követése;
  • A BESZERZÉSI csoport szakmai támogatása mérnöki oldalról a lehetséges megtakarítások megtalálásában és kivitelezésében;
  • A társosztályoknál és beszállítóknál felmerülő, a termékkel kapcsolatos költségcsökkentő intézkedések és változások szakmai kivizsgálása és rendszerben való nyomon követése;
  • A beszállító váltásokhoz szükséges műszaki háttér biztosítása;
  • Gyárthatóság kivizsgálása a gyártóterületekkel és beszállítókkal közösen;
  • Eltérési engedélykérések kivizsgálása műszaki megközelítéssel;
  • MÉRNÖKI VÁLTOZTATÁSOK projektszintű végig követése és irányítása, mérnöki szemlélettel;
  • Beszállítók támogatása mérnöki oldalról;
  • Szoros együttműködés a mérnöki társterületekkel (validációs tesztek, modellezés és rajzkészítés, standardizáció);
  • Új technológiák esetleges feltárása és bevezetése optimalizáció céljából;
  • Esetleges újítások kifejlesztése a termékkel kapcsolatban, illetve új fejlesztési megoldások kidolgozása.

Elvárások:

  • Felsőfokú mérnöki végzettség (Gépészmérnök/Járműgépész szakirány);
  • Minimum 1-3 éves FÉMIPARI, FÉMMEGMUNKÁLÁS területen szerzett gyártási, vagy IPARI MÉRNÖKSÉGI tapasztalat ;
  • Magabiztos, kommunikációképes ANGOL nyelvtudás (német előnyt jelent);
  • Magabiztos anyagismeret, termelési folyamatok (kovácsolás, lemezmegmunkálás, felületkezelés, fröccsöntés) ismerete és toleranciaszámításban szerzett jártasság;
  • IATF és APQP ismerete előnyt jelent;
  • CAD programok felhasználói szintű ismerete.

Munkavégzés helye: Kecskemét

Kecskemét