Ügyvédjelölt (Budapest)

Budapesti székhelyű, kereskedelemmel és ingatlanbefektetéssel foglalkozó gazdasági társaság

Ügyvédjelöltet

keres négy főből álló jogi osztályába. Kiváló munkakörülményeket, fejlődési lehetőséget és fiatalos munkahelyi környezetet kínálunk.

A pozíció betöltésének feltétele a jogi diploma megléte. Az állás betöltéséhez ügyvédi irodában szerzett munkatapasztalat előnyt jelent.

Új kollégánknak tapasztaltabb jogászok irányítása és segítsége mellett mind önálló, mind csapatban történő munkavégzésre nyílik lehetősége. A szakvizsga megszerzéséhez szükséges gyakorlati időt biztosítjuk. Az elvégzendő feladatok ellátása a polgári jog területén garantál szakmai fejlődést. Bíróság előtti képviselet minimálisan fordul elő.

A pozícióra kifejezetten ügyvédjelöltet keresünk, így szakvizsgázott jogászok, ügyvédek jelentkezésének elfogadása nem áll módunkban.

A munkaidő reggel 8 óra és 16 óra 30 perc között tart, fél óra ebédszünettel. Túlóra a pozíció tekintetében nem jellemző.

Feladatok:

  • Okiratok szerkesztése (iratminták, szerződések, beadványok, kérelmek),
  • Cégképviselet, cégeljárások, egyéb cégügyek intézése,
  • Jogi véleményezés, javaslattétel a döntéshozók részére, jogi álláspont kialakítása,
  • Kapcsolattartás a NAV-al, közjegyzőkkel és más hatóságokkal,
  • Társosztályok jogi jellegű problémáinak kezelése,
  • Jogszabály-kutatás, joggyakorlat kutatása, értelmezése.

Elvárások:

  • Alapos, precíz munkavégzés,
  • A polgári törvénykönyv alapos ismerete,
  • „B” kategóriás jogosítvány.

Előnyök:

  • Legalább egy idegen nyelv középfokú ismerete,
  • Ügyvédi irodában, társasági jog és ingatlan jog területén, valamint adójog területén szerzett tapasztalat.

Munkavégzés helye:

Délpesti Üzleti Park, Budapest IX. kerület, Táblás utca 36-38.

Fényképes, magyar nyelvű szakmai önéletrajzát és motivációs levelét, - amelyben kérjük, hogy bérigényét is jelölje meg - a "Jelentkezem az állásra" gombra való kattintással várjuk, ahol kérésre vállalkozásunkról és az elvégzendő feladatokról bővebb tájékoztatást is adunk.

Budapest