Így építsd a személyes márkádat, valahányszor megszólalsz

szerző: Jobline
2015 augusztus 04.

Hogyan tudod felkelteni az emberek figyelmét és kivívni elismerésüket? 5 tippünk is van, hogy sikeres legyél ezen a téren.

Először a megjelenésünk ötlik az emberek szemébe, majd annak alapján ítélnek meg, amit mondunk. A sikeres vállalkozók kimagasló eredményeinek egyik titka, hogy kicsit másképp szólalnak meg, mint az átlagemberek. Akár arra beszélsz rá valakit, hogy legyen az ügyfeled, akár ráveszed a vásárlót, hogy fogadja el az álláspontodat, vagy a kollégáidat inspirálod, hogy hozzák ki magukból a maximumot, bölcsen teszed, ha tökéletesíted a meggyőzés művészetét.

Minden sikeres ember számára elengedhetetlen, hogy hatékonyan kommunikáljon. Íme öt módszer, hogy hatással legyél az emberekre, amikor megszólalsz.

1. Tudás sugározzon a szavaidból

Ha feltesznek egy kérdést, és nem tudod a választ, ne pusztán azt válaszold, hogy „nem tudom”. Helyette olyasmit mondj, ami elárulja, hogy valamit tudsz. Például: „Dóri a téma igazi szakértője, ezért javaslom, hogy vonjuk be a beszélgetésbe, biztos tudja majd a választ erre a kérdésre.”

Ez a válasz növeli a hitelességedet, mert azt sugallja, hogy elkötelezted magad a probléma megoldása iránt, és tisztában vagy azzal, hogyan lehet információhoz jutni a kollégák szakértelme segítségével.

2. Gördítsd tovább a beszélgetést

Ha akadályokba ütközöl, kérdezd meg a csapatod tagjait: „Mit tehetünk még, hogy közelebb jussunk a megoldáshoz?” Kollégáid ötleteljenek és figyelj oda a válaszaikra, még ha meglehetősen haszontalannak tűnnek is. Ez arra bátorítja az embereket, hogy nyíltan elmondják, amit gondolnak. A csapat valamelyik tagja talán olyan tudás és tehetség birtokában van, amelynek révén friss szemmel, új szemszögből vizsgálható a probléma.

3. Mutass empátiát

Ha érzékelteted a munkatársaiddal, hogy érted és elismered, milyen keményen dolgoznak, kivívod a tiszteletüket és értékelni fogják a képességeidet. Ennek érdekében mindig figyelj oda a fenntartásaikra és reflektálj rájuk. Ügyelj az együttérző testbeszédre beszélgetés közben (hajolj feléjük és tartsd fenn a szemkontaktust), így mutatva, mennyire odafigyelsz arra, amit mondanak. Használj olyan kifejezéseket, hogy „hát ez izgalmasan hangzik” vagy „értem, mire gondolsz”, hogy ezzel is szorosabbá tedd a kapcsolatot.


Forrás: Jobline


4. Mutass magabiztosságot és építs másokban is önbizalmat

Bárki kritizál, udvariasan fogadd el a megjegyzéseit, megköszönve, hogy őszintén megosztja veled a véleményét, még akkor is, ha nem értesz egyet vele. Ez azt mutatja, elég magabiztoztos vagy ahhoz, hogy örülj bármilyen visszajelzésnek, ami javíthatja a teljesítményedet, és elég érett ahhoz, hogy ennek megfelelően cselekedj, amenyiben más érv nem szól ellene.

Ugyanezen elv alapján, ahelyett, hogy kritizálsz másokat a hiányosságaik miatt, támogasd őket építő jellegű dícséretekkel: „nagyon klasszul csinálod ezt vagy azt” vagy „tudom, hogy képes vagy rá”. Az ilyen pozitív megerősítés arra sarkallja a kollégákat, hogy minél többet hozzanak ki magukból.

5. Ismerd el az eredményeket, amikor eljön az ideje

Ünnepeld mások sikereit és érzékeltesd, hogy nagyra értékeled mindenki hozzájárulását a közös eredményekhez, és azt akarod, hogy elismerésben részesüljenek. Például amikor azt mondod, hogy „nagyszerű eredményeket ért el a csapat, nélkületek semmire sem mentem volna”, sokat elárul arról, milyen ember vagy. Kiderül, hogy szerény, önzetlen, gondoskodó személyiségjegyeket tudsz felmutatni, és van még egy sor pozitív tulajdonságod, amelyek miatt a kollégáid továbbra is veled akarnak majd dolgozni.

A tippeket itt találtuk. 

 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a
Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen