adózási specialista (Magyarország)

A hirdetés már lejárt!

Megbízónk akkumulátoros autók gyártását támogató, beszállítóként rézfóliagyártással foglalkozó vállalat. A megépült gyár csapatába keresek adózási specialistát, aki a folyamatkialakítás mellett az adóbevallás elkészítésével, adóellenőrzéssel és a könyvelési csapat támogatásával járulna hozzá a cég sikerességéhez.

adózási specialista

Feladatok

ÁFA kifizetése, visszatérítése

adatelemzés, adatok rendelkezésre bocsátása jelentésekhez

tranzakciók ÁFA számának ellenőrzése.

vállalati jövedelemadó és egyéb adók számítása

adóellenőrzés

SAP kontrolling modul használata, törzsadatok kezelése

NAV online bejelentések elkészítése az értékesítési számlákhoz

költségvetés és költségközpontok nyomonkövetése

jelentések és folyamatok készítése, valamint fejlesztése

adótörvények és ezzel kapcsolatos változások figyelemmel követése, kutatása

vállalatok közötti szállítási költségek áttekintése adótanácsadással

adóellenőrzés végrehajtása az adóhatóság által.

hozzájárulás az éves működési terv és üzleti tervezési ciklushoz

Követelmények

felsőfokú végzettség üzleti vagy pénzügyi területen

legalább 3 év tapasztalat adóügyi/könyveléssel kapcsolatos pozícióban

aktív, kommunikációképes angol nyelvtudás

adótörvények általános ismerete

könyvelési ismeretek a magyar előírásoknak megfelelően

tud priorizálni, és tartja a határidőket

analitikus gondolkodás

kiváló kommunikációs készségek - angol nyelven is

előnyt jelent az online NAV bevallásban szerzett tapasztalat

Amit kínálunk

versenyképest bérezés

vonzó juttatási csomag (cafeteria, étkezési hozzájárulás, utazási támogatás)

kihívást jelentő, kreativitást igénylő munkakör

határozatlan időre szóló munkaviszony

modern technológia, jövőbe mutató fejlesztések