C/C++ Developer (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Lead Architect M365

Feladatok

  • Architecture design of the intl. DTAG M365 overarching platform, infrastructure and core services (national, and international subsidiaries & holdings (e.g. NatCos))
  • Architecting Solutions for new M365 service like for the integration of int/nat external partners in the M365 collaboration scenarios
  • Responsibility for the necessary interfaces/API on the M365 platform for 3rd party apps and app registrations
  • Creation of the security-relevant guardrails and design of the necessary components for compliance-tested cooperation in the M365 network.
  • Conducting regular international workshops to introduce new and further develop existing M365 services

Elvárások

  • Experience as lead architect in international IT projects for collaboration systems/Software
  • Deep knowledge of M365 services, cloud (esp. Azure) and network technology
  • Experience in the analysis, identification and technical coordination (engineers, suppliers) of major incident topics
  • Reliable handling of international teams
  • Networking with suppliers and customer communities
  • English language knowledge (business fluent)
  • Advantage:German language knowledge

Amit kínálunk

  • Minden kollégánk részére Egészségbiztosítást kötünk, amelynek célja a munkavállalók egészségügyi szakellátásának, szűrővizsgálatainak támogatása és fedezet biztosítása a diagnosztikai vizsgálatok elvégzésére.
  • Továbbá minden munkavállalónkra egyéni Élet- és Balesetbiztosítást kötünk.
  • Akár az első munkanapon igényelhető az AYCM sportpass, amely ingyenesen, havi 8 alkalommal biztosít munkavállalóink számára sportolási lehetőséget
  • A próbaidő után új belépőink jogosultak a Cafeteriára, melynek éves keretösszege bruttó 375 000 Ft
  • A fentieken kívül, pozíciótól függően kollégáink projektteljesítési bónuszokban is részesülhetnek
  • Cégünk nagy hangsúlyt fektet a fejlődésre, így minden kollégánknak lehetősége nyílik arra, hogy a legkülönbözőbb tréningeken és képzéseken vegyen részt (vezetői képzések, hard- és soft skill tréningek, nyelvi képzések)
  • Szívesen látjuk minden kollégánkat a vállalati, ágazati és csoportszintű rendezvényeinken (csapatépítők, workshopok, DT-ITS pub, évzáró karácsonyi rendezvény)

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest