Data Scientist (Service Monitoring Architect) (Szeged)

Szeged

Data Scientist (Service Monitoring Architect)

Architectként elvárásunk feléd a Deutsche Telekom AG Tesztlaborjában a  Service Monitoring rendszer definiálásában és design munkálataiban való aktív részvétel illetve a monitoringhoz tartozó dashboard rendszer kialakítása, a későbbiekben ezen rendszerek üzemben tartása.

Technológiai kulcsszavak: Cisco, Juniper, SIP VOICE, BNG, MSAN, LNS, Adtran, Huawei.

Feladatok:

Aktív monitorozás:

célja, hogy használja a Test-Automation keretrendszert együtt más eszközökkel ( SLA Control, Perfas), illetve, hogy jelenítse meg a kijelzőn a szolgáltatásokkal kapcsolatos eredményeket, számítsa ki a KPI-kat és riasztást adjon le hiba esetén.

Passzív monitorozás:

Data Analytics technikák használata és összevetése a node-k teljesítményével és root cause analysis készítése.

Smart Tracking : a rendszer bemutatása a felhasználóknak és a rendszer üzemeltetése.

If you have…

  • Legalább 2 gyakorlati szintű ismerete a következő 4 skill csoportból:
  • Data Science / Data Analitics tapasztalat
  • Python, Ruby programnyelvek ismerete, használatában szerzett tapasztalatJava, Javascipt programnyelvek ismerete
  • Hadoop, Grafana, Kubernetes rendszerek ismerete

Egyéb elvárások:

  • Nyitottság az új  technológiák iránt
  • Pontos és alapos munkavégzés, tanulásra való hajlam, csapatmunka
  • Erős angol nyelvtudás

Előny:

  • alap hálózatos ismereteknémet nyelvtudás / vagy német nyelv tanulási hajlandóság
  • Grafana/Kibana dashboard rendszerek ismerete
  • Machine learning ismeretek

Szeged