EMS és SCADA mérnök (Szombathely)

EMS és SCADA mérnök

Leírás

Vas vármegyei megbízónk számára keresünk energiagazdálkodás területén tapasztalt mérnököt, aki segít az üzemek energiagazdálkodásának javításában, és támogatja az energiagazdálkodási rendszer (EMS) és a felügyeleti vezérlés és adatgyűjtés (SCADA) bevezetését.

Feladatok

  • Átfogó energiagazdálkodási tervek és stratégiák kidolgozása, végrehajtása
  • Energiagazdálkodási rendszerek (EMS) megvalósításának koordinálása
  • Az energiafelhasználási adatok elemzése a trendek, minták és fejlesztési lehetőségek azonosítása érdekében
  • A legjobb gyakorlatok megosztásának elősegítése az üzemek között
  • A fejlődő energetikai szabályozásokkal, szabályzatokkal és szabványokkal kapcsolatos ismeretek naprakészen tartása
  • A felügyeleti vezérlő és adatgyűjtő rendszer (SCADA) bevezetésével és működtetésével kapcsolatban konzultáció
  • Az EMS-sel és a SCADA-val kapcsolatos témákban kiválósági központként szolgál
  • Közreműködés a vállalati szintű energiahatékonysági projektekben
  • Nemzetközi környezetben, többfunkciós csapatokkal hatékony együttműködés

Elvárások

  • Villamosmérnöki vagy kapcsolódó műszaki területen szerzett diploma
  • Több mint 3 éves gyakorlati tapasztalat az energiagazdálkodási területen
  • Folyékony angol nyelvtudás szóban és írásban
  • SCADA szoftver (pl. Ignition, Aveva, Siemens SCADA) vagy hasonló alkalmazás műszaki megvalósításában szerzett igazolt tapasztalat
  • Erős kommunikációs készség, a beszélgetések eredményorientált vezetésének képessége
  • Utazási hajlandóság külföldre (3 havonta 1 hét távollét)

Előny

  • Más létesítménygazdálkodási területen vagy épületirányítási rendszerekben szerzett tapasztalat
  • PLC programozásban szerzett tapasztalat
  • Jártasság az energiaauditálási technikákban

Amit kínálunk

  • Stabil nemzetközi háttér, megbízható vállalat
  • Nagyszerű közösség, kellemes munkakörnyezet
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Versenyképes alapbér, 13. havi fizetés
  • Ingyenes magánegészségügyi ellátás a kollégák és kiskorú gyermekeik részére
  • Ingyenes sportolás és kedvezményes vásárlás
  • Baleset-, egészség- és életbiztosítás

Munkavégzés helye

Szombathely

Szombathely