Főkönyvelő (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Partnerünk európai szinten piacvezetői szerepet tölt be, több mint 10.000 alkalmazottal közel 50 országban. Globális működésének köszönhetően stabil háttérrel rendelkezik, ugyanakkor a szervezet budapesti lokációja családias hangulattal várja legújabb tagját főkönyvelő pozícióba.

Főkönyvelő

Feladatok

           Bankkivonatok könyvelése, napi árfolyam rögzítése

          Cash Pool számlák felügyelete-, egyenlegének rendezése, a netting folyamat lebonyolítása

          Szállító számlák, költségelszámolások könyvelése-, utalása, cash flow felügyelete mellett

          Szállító-, vevő-, főkönyvi számla törzsadatok karbantartása

          Vevő kintlévőség egyeztetése, vevőkkel való kapcsolattartás

          Egyéb vevő számlák (nem termékértékesítéshez kapcsolódó) elkészítése

          Adó jellegű tételek kalkulációja, könyvelése, utalása

          Adóbevallások határidőre történő elkészítése, adószámlák folyamatos egyeztetése

          Adózási kérdések megválaszolása, szükség esetén adótanácsadó bevonásával

          Adóhatósági és egyéb belső ellenőrzésekben való közreműködés

          Bérszámfejtéssel kapcsolatos tételek könyvelése, adatszolgáltatás a külső bérszámfejtő cégnek

          Bérjellegű adók és járulékok utalása a bérszámfejtő cég adatai alapján

          Havi / negyedéves / éves konszern zárási feladatok ellátása

          Konszern jelentések elkészítése

          GICS szabályok betartása, -dokumentálása, belső ellenőrzési pontoknak való megfelelés biztosítása

          Beszámoló elkészítése, a könyvvizsgálat teljeskörű előkészítése

          Számviteli Politika karbantartása, számviteli alapelvek betartása

          Tárgyi eszköz nyilvántartás, eszköz aktiválástól a leltározásig

          Vezetői információk biztosítása, adó-, költségek és minden egyéb kérdésben

          KSH statisztikai jelentések elkészítése

          Transzferár dokumentáció elkészítése

          Feladatok végzési határidőinek betartása, betartatása

          Munkafeladatok szakszerű elvégzése

          Környezetvédelmi és biztonsági előírások betartása, adminisztrációjának koordinálása

          Szakterületére vonatkozó törvények, más jogszabályok, belső szabályzatok folyamatos nyomon követése

          Tevékenységi körbe utalt feladatok színvonalas és hatékony elvégzése

          Adatszolgáltatások valódisága, pontossága

          Üzleti titok megőrzése

Követelmények

A munkakör betöltőjének felsőfokú szakirányú végzettséggel, regisztrált mérlegképes könyvelői képesítéssel és tapasztalattal, illetve személyiségjegyekkel kell rendelkeznie.

          önálló, pontos és határidőre való munkavégzés,

          kitartó, céltudatos, felelőségtudatos munkavégzés, proaktivitás,

          team munkavégzésre való készség,

          jó kapcsolatteremtési készség,

          magyar nyelv anyanyelvi szintű ismerete,

          felsőfokú angol nyelvtudás

          magas szintű felhasználói számítógépes ismeretek (MS Office, SAP)

Amit kínálunk

Multinacionális háttér

Családias, támogató légkör

Versenyképes fizetés és egyéb juttatások

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest