Gazdaságstatisztikai vezető szakértő (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Igazgatóság:                                                        Szakstatisztikai Igazgatóság

Főosztály:                                                            Általános gazdaságstatisztikai főosztály

Álláshely megnevezése:                                    Gazdaságstatisztikai vezető szakértő

Álláshely besorolása:                                         Vezető-hivatalifőtanácsos

Álláshely legkorábbi betöltésének időpontja:  elbírálást követően azonnal

A kormányzati szolgálati jogviszony ideje:      határozatlan

Foglalkoztatás jellege:                                        teljes munkaidő

Munkavégzés helye:                                           1024 Budapest, Fényes Elek u. 14-18.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Ellátandó feladatok:

  • A kiemelt adatszolgáltatók osztályának illetékességi körébe tartozó vállalatokra vonatkozó idősorok és paneladatok elemzése, a törések, inkonzisztenciák magyarázata, dokumentálása
  • Ágazati elemzések, hazai és nemzetközi makrogazdasági folyamatok hatásainak és a multinacionális vállaltok adatainak összevetése
  • A multinacionális vállaltcsoportok szerkezetének értékelése, működési folyamatainak elemzése az elérhető statisztikai és számviteli adatok alapján
  • Globális értékláncok téma feladatai.

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság
  • Cselekvőképesség
  • Főiskolai vagy egyetemi szintű gazdasági/közgazdasági végzettség
  • Legalább 1-3 éves munkatapasztalat releváns területen
  • Legalább középfokú angol nyelvtudás
  • Számviteli, adózási ismeretek
  • Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása.

Elvárt kompetenciák:

  • önálló munkavégzés
  • problémamegoldó készség
  • csapatmunka
  • felelősségtudat

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • makrogazdasági ismeretek
  • adatbázis-kezelési ismeretek (pl. SAS, SPSS, R, SQL)
  • angol nyelv felsőfokú ismerete

A jelentkezéshez szükséges:

  • Önéletrajz (Kit. 83. § (5) bekezdése szerint);
  • Motivációs levél (fizetési igény megjelölésével);
  • Végzettséget, idegennyelv-tudást igazoló okiratok másolata;
  • Nyilatkozat személyes adatok megismeréséhez és kezeléséhez

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. június 26.

A pályázat elbírálásának határideje: 2020. július 3.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további tájékoztatást Fehérvári-Varga Judit (06-1-345-6841) nyújt.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton a tárgyban feltüntetve a „KSH 1109” azonosító számot, Fehérvári-Varga Judit részére a Jelentkezem az állásra gombra kattintással.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • kozigallas.hu – 2020. május 30.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

  • Szakmai fejlődési- és továbbképzési lehetőség;
  • Nemzetközi projektekben való részvétel;
  • Folyamatosan megújuló szervezet;
  • Home office lehetőség;
  • Családbarát munkahely;
  • Sport- és kulturális programok.

Szervezetünkről, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Budapest