Globális beszállítói fejlesztési menedzser (Veszprém vármegye)

Globális beszállítói fejlesztési menedzser

Leírás

Veszprém megyei partnercégünk részére keresünk új kollégát Globális beszállítói fejlesztési menedzser munkakörbe:

Feladatok

  • A jelenlegi és új beszállítók rangsorolása és fejlesztési tervek (SQIP) kidolgozása a kiválasztott, stratégiai beszállítók számára:
    • Beszállítói minőségfejlesztési tervek (SQIP) kidolgozása, végrehajtása és nyomon követése
    • Intézkedések a minőségi eseményekre adott dokumentált beszállítói válaszok javítása érdekében
    • A beszállítói minőségbiztosítási rendszer javítása és a beszállítói folyamatok dokumentálása, követése a beszállítói minőségi incidensek megelőzése érdekében
  • Szoros együttműködés az SDE (Supplier development engineer) csoporttal, a beszerzéssel, a termékfejlesztéssel és a programirányítási csapattal, különös tekintettel a jelenlegi vagy újonnan javasolt beszállítóktól származó új vagy módosított alkatrészeket tartalmazó új termékekre:
    • Biztosítani, hogy a minőségi problémák megfelelően dokumentáltak és igazoltan a beszállítóval kapcsolatosak legyenek, hogy elkerülhető legyen a kieső idő és költség
    • Ha a nyersanyag státuszának alakulása befolyásolja az új projekt időben történő sikerét, vegyen részt az eszkalációs projektekkel kapcsolatos kérdésekben
    • A beszállítói teljesítményre vonatkozó információk gyűjtésének javítása a különböző helyszínekről történő egységes és következetes jelentéstétel biztosítása érdekében
    • Az ISM (Institute for Sustainable Manufacturing) csapattal való koordináció az összes új alkomponens vagy egyéb anyagszállító jóváhagyásáról, szorosan együttműködve a termékfejlesztéssel annak biztosítása érdekében, hogy a beszállítók megfeleljenek a beszállítói jóváhagyáshoz szükséges valamennyi követelménynek az autóipari részleg eljárásai szerint
    • Szorosan együttműködik a beszerzéssel annak biztosítása érdekében, hogy a jóváhagyott beszállítókat használják az árajánlatok és a termékfejlesztési szakaszok során
    • A divíziós beszállítói minőségbiztosítással és a beszerzéssel együttműködve jóváhagyja a beszállítókat a divíziós jóváhagyási eljárás szerint
    • Biztosítja, hogy minden beszállítói követelményt megfelelően közöljenek a beszállítókkal, beleértve a CSR-eket (Corporate Social Responsibility) is, és hogy azokat a szerződés végrehajtása előtt megértsék és elfogadják
    • Jóváhagyja a beszállítói eltéréseket vagy az anyagok, alkatrészek, illetve teljesítményspecifikációk eltéréseit
    • Jóváhagyja és közli a beszállítókkal a vizsgálati paraméterek minden változását
    • Gondoskodik arról, hogy a beszállítói adatbázis-rendszert az SDE-k életben tartsák és frissítsék a megbízható jelentések elkészítése érdekében
    • Ügyfélként képviseli a részleget más telephelyeken, mint az alrészegységek vagy a végső részegységek beszállítói a divízió ügyfelei számára
    • Együttműködik az áruforgalmi csapattal az áruforgalmi menedzsment létrehozásának és fenntartásának támogatása érdekében
    • A folyamattechnológia know-how-támogatásának biztosítása a csapat számára
    • Szükség esetén támogatás nyújtása egy másik régió SDE-jének a helyi beszállítókkal kapcsolatban

Elvárások
  • Ipari, elektronikai vagy gépészmérnök végzettség
  • Vezetőként szerzett tapasztalat és legalább 5 éves gyakorlat autóiparban
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Hasonló, releváns pozícióban szerzett tapasztalat
  • IATF 16949 ismeret, tapasztalat
  • A különböző minőségügyi eszközök (APQP, FMEA, SPC stb.) használatában szerzett gyakorlat
  • Széleskörű ismeretek a programirányítás és több mérnöki szakterület területén
  • Hatékony, analitikus és problémamegoldó készség
  • Bizonyítottan képes az egyének készségeinek és viselkedésének fejlesztésére
  • Folyamatszemlélet, a kulcsfontosságú működési folyamatok megértése
  • Költségvetési és erőforrás-gazdálkodási készségek
  • Kiváló kommunikációs és prezentációs készségek
  • Erős befolyásolási és tárgyalási készség
  • Képesség a komplexitás és a hálózatépítés kezelésére mátrixstruktúrában
  • Ügyfélközpontúság

Amit kínálunk
  • Családias légkör nemzetközi környezetben
  • Kihívó szakmai feladatok
  • Cafeteria
  • Negyedéves teljesítménybónusz
  • Pulykapénz
  • Munkába járási támogatás

Munkavégzés helye

Veszprém megye