Jogtanácsos (Budapest)

Kockázati tőke befektető partnerünk küldetése, hogy hosszú távú, stratégiai együttműködések kialakítása révén hozzájáruljon egy értékteremtő startup és KKV ökoszisztéma fenntartásához a hazai piacon. Az elmúlt években számos sikerhez nyújtott szakmai támogatást a társaság ezeken a területeken, idén a több éves növekedés folytatásaként nagyvállalati fókusszal tőkeági finanszírozást nyújtanak stratégiai jelentőségű vállalatok számára is.

Jogtanácsos

Feladatok

  • Befektetési szerződések készítése, jogi véleményezése
  • A befektetések vonatkozásában az állami támogatásokkal kapcsolatos jogi feladatok ellátása (GINOP, ÁCSR)
  • A Társaság tevékenységével kapcsolatos nyilvántartási, engedélyeztetési, jelentéstételi, stb. kötelezettségéből fakadó jogi feladatok elvégzése
  • A Társaság működésével, üzemeltetésével kapcsolatos szerződések előkészítéséhez jogi szempontból segítség nyújtása; társasági jogi dokumentumokkal kapcsolatos szerződések előkészítése, illetőleg véleményezése
  • Ideiglenes vagy végleges befektetési jegy kibocsátás lebonyolítása
  • Termékbevezetés esetén a termék állami támogatással kapcsolatos előírásoknak való megfeleltetésének biztosítása
  • A taggyűlési/közgyűlési mandátum tervezetek elkészítésének jogi szempontú támogatása
  • Jogi tanácsadás a Társaság különböző szervezeti egységeiben dolgozó kollégák munkájához

Követelmények

Elvárások

  • felsőfokú jogi végzettség, jogi szakvizsga megléte
  • tőkepiaci tranzakciókban szerzett tapasztalat
  • befektetési alapkezelők jogi támogatásában szerzett tapasztalat (befektetési szerződések elkészítésében való közreműködés), szabályozási rendszer ismerete
  • portfóliókezeléssel kapcsolatos jogi feladatokban szerzett tapasztalat
  • társasági jogi ismeretek
  • tárgyalási szintű angol nyelvtudás

Előnyök

  • kockázati tőkealap-kezelőnél szerzett tapasztalat
  • versenyjogi tapasztalat

Kompetenciák

  • jó problémamegoldó képesség, önálló munkavégzés, rendszer-, folyamat- és kontrollszemlélet
  • kiváló tárgyalási, kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség
  • proaktivitás
  • rugalmasság, terhelhetőség
  • dinamizmus, pozitív szemlélet és attitűd
  • nagyfokú önállóság ügyfélkezelésben

Amit kínálunk

  • versenyképes juttatási csomag, kiemelkedő cafetériával
  • színvonalas, kihívást jelentő projektek és feladatok
  • nagyfokú önállóságra és szakmai kiteljesedésre való lehetőség
  • inspiráló szakmai közösség
  • fiatalos és támogató csapat
  • dinamikus növekedés
  • fejlesztési ötletekre nyitott vezetés
  • modern, remek megközelíthetőségű iroda
  • home office

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest