Mérnök üzletkötő (Magyarország)

Világszerte elismert kötés-és rögzítéstechnikai gyártó és értékesítő, C-alkatrész gazdálkodás területén élenjáró cégcsoport magyarországi kereskedelmi irodájába keresünk szakembert az alábbi pozícióba:

MÉRNÖK ÜZLETKÖTŐ

Feladatok

  • A meglévő ügyfelekkel történő kapcsolatok fenntartása és fejlesztése
  • Új, kiemelt ügyfelek keresése, megnyerése a felelősségi körébe tartozó régiókban
  • Ügyfelek egyéni igényeinek felmérése, termékfejlesztési megoldások során magas szintű értékesítési és műszaki támogatás biztosítása
  • A piac feltérképezése, piaci trendek figyelése, előrejelzések készítése, értékesítési tervek kidolgozása a feladatkörébe tartozó piaci területen
  • Az értékesítési tervek teljesítésének koordinálása szoros együttműködésben a vevőkkel és a központi irodával
  • Szorosan követi a vevőkörrel meglévő szerződések ütemes, optimális teljesítését, intézkedéseivel biztosítja a vevőkör megelégedettségét
  • Ügyfélkapcsolaton belüli projektek támogatása, műszaki és kereskedelmi konstrukciók továbbfejlesztésére javaslatokat dolgoz ki
  • Riportok, statisztikák készítése a vezetőség felé

Elvárások

  • Felsőfokú műszaki, kereskedelmi végzettség, vagy min. középfokú végzettség több év értékesítés területén szerzett tapasztalattal
  • Min. 3 év B2B kereskedelmi tapasztalat: Értékesítési Képviselő, Értékesítő Mérnök vagy KAM pozícióban
  • Ideálisan az alábbi termékbe (BOM) épülő alkatrészek értékesítés területén szerzett jártasság (kötőelem, rögzítéstechnikai alkatrészek, lemez, műanyag alkatrészek, ipari alkatrészek: csapágy/hajtás/tömítés technika)
  • Gyártó vállalatokkal (autóipar, elektronika, gépipar) való kapcsolattartás
  • Műszaki, fejlesztési tanácsadásban szerzett gyakorlat
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás
  • Logisztikai rendszerek, e-Logistics ismeretek előny
  • Informatikai jártasság (MS Office,CRM, ERP rendszerek)
  • Jó csapatjátékos
  • Proaktív, dinamikus cselekvés, vevőorientált beállítottság
  • Kiváló tárgyalókészség, potenciális üzleti lehetőségek felismerése
  • Rugalmasság, gyors reagálás a piaci és vevőkapcsolati eseményekre, piaci trendek elemzésének képessége

Előnyt jelent

  • Német nyelvtudás

Amit megbízónk nyújt

  • Aktív részvétel az anyavállalati innovációk piaci bevezetésében
  • Rendszeres szakmai továbbképzés
  • Önállóságot, kezdeményezőkészséget támogató szervezeti környezet
  • Versenyképes kereset, teljesítmény prémium, cégautó, laptop, mobil

A munkavégzés helye

Közép-Magyarország

A jelentkezés módja

Várjuk fényképes önéletrajzát a lenti e-mail címre. Kérjük az email tárgyában feltüntetni a pozíció pontos megnevezését: MÉRNÖK ÜZLETKÖTŐ, Közép-Magyarország

Elérhetőségi adatok

IMPC Personnel Hungária Kft.
Web: www.impc.hu
Nyilvántartási szám: 20158-1/2009-5100-678