Népesedési statisztikai vezető szakértő, vezető demográfus (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Népesedési statisztikai vezető szakértő, vezető demográfus

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Igazgatóság:                                                            Szakstatisztikai Igazgatóság

Főosztály:                                                                Népszámlálási és népesedési statisztikai főosztály

Álláshely megnevezése:                                        Népesedési statisztikai vezető szakértő, vezető demográfus

Álláshely besorolása:                                            Vezető-hivatalifőtanácsos

Álláshely legkorábbi betöltésének időpontja:    elbírálást követően azonnal

A kormányzati szolgálati jogviszony ideje:        határozatlan

Foglalkoztatás jellege:                                          teljes munkaidős

Munkavégzés helye:                                             1024 Budapest, Fényes Elek u. 14-18.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Ellátandó feladatok:

Az álláshelyet betöltőnek a KSH népesedési statisztikáinak vezető szakértőjeként feladata:

  • A népesedési statisztikák mélyreható elemzése, módszertani fejlesztése.
  • A demográfiai folyamatok összefüggésrendszerének áttekintése, értelmezése.
  • A demográfiai szakterület hazai és nemzetközi szintű képviselete.

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság;
  • Cselekvőképesség;
  • Főiskolai vagy egyetemi szintű végzettség;
  • Magabiztos felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek;
  • Adatbázis-kezelő alkalmazások ismerete;
  • Legalább öt év szakmai tapasztalat;
  • Angol nyelv legalább középfokú szintű ismerete;
  • Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása.

Elvárt kompetenciák:

  • Stratégiai gondolkodás
  • Kreativitás
  • Felelősségtudat
  • Problémamegoldó képesség
  • Jó kommunikációs készség
  • Együttműködési készség

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • Szociológiai és/vagy közgazdasági, illetve demográfiai végzettség
  • Statisztikai elemző, modellező alkalmazások ismerete
  • Angol nyelv felsőfokú ismerete

A jelentkezéshez szükséges:

A pályázat benyújtásának határideje:           2020. szeptember 21.

A pályázat elbírálásának határideje:             2020. szeptember 28.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további tájékoztatást Fehérvári-Varga Judit (06-1-345-6841) nyújt.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton a tárgyban feltüntetve a „KSH 1132” azonosító számot, Fehérvári-Varga Judit részére az [email protected] e-mail oldalon keresztül.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • kozigallas.hu – 2020. augusztus 23.
  • ksh.hu - 2020. augusztus 24.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

  • Szakmai fejlődési- és továbbképzési lehetőség
  • Nemzetközi projektekben való részvétel
  • Folyamatosan megújuló szervezet
  • Home office lehetőség
  • Családbarát munkahely
  • Sport- és kulturális programok

Szervezetünkről, könyvtárunkról, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Budapest