Senior buyer (Esztergom)

A hirdetés már lejárt!

Legyünk együtt sikeresek!

Autóipari beszállító Partnerünk részére keresünk tapasztalattal rendelkező szakembert a következő pozícióba:

Senior buyer

Feladatok

  • Look after suppliers nationally and internationally;
  • Manages the associated suppliers;
  • Preparation and negotiation of annual price agreement, standard contracts or negotiations within the framework of the project awards;
  • Regular visits to suppliers, events and presentation on workshops
  • Roadmaps created for Strategy, Pricing and Performance and is both internally;
  • The strategy and integration of suppliers and the development and maintenance of existing vendor relationships;
  • Retains the development in the market to keep an eye on price developments, new technologies and manufacturing facilities.

Elvárások

  • Business or Technical University degree;
  • Excellent communication skills in English;
  • Minimum 3 years experienced buyer, knowledge of regional molded parts supplier base;
  • Experience on purchasing molded parts;
  • MS Office applications knowledge;
  • SAP knowledge.

Előnyök

  • All other languages as Italian and German are a plus
  • Experience on leading a Team is a plus

Munkavégzés helye

  • Esztergom, Komárom

Küldje el jelentkezését a „Jelentkezem az állásra most” gombra való kattintással!
A fényképes önéletrajzokat magyar és idegen nyelven is várjuk.
Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát. Köszönjük!
Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.

Esztergom