SOC munkatárs (Budapest)

a MAVIR MAGYAR VILLAMOSENERGIA-IPARI ÁTVITELI RENDSZERIRÁNYÍTÓ ZRT. Infrastruktúra fejlesztési és üzemeltetési osztályra (IFO) határozatlan időre munkatársat keres az alábbi pozícióba:

SOC munkatárs

FELADATOK:

  • A különböző biztonsági rendszerekből érkező jelzések fogadása
  • A detektált események értékelése
  • A felderített biztonsági incidensek L1 szinten történő elemzése, hatásának és hátterének vizsgálata
  • Részvétel az incidenskezelésben és forensic vizsgálatokban
  • Az L2-L3 biztonsági szakértő kollégák munkájának támogatása
  • Az incidensekhez kapcsolódó adatok összegyűjtése, rendszerezése és elemzése
  • Az elvégzett tevékenységek dokumentálása a hibajegykezelő rendszerben
  • Fenyegetettségelemzés
  • Folyamatos kapcsolattartás az IT biztonság szakértő és üzemeltető kollégákkal
  • Reportok készítése
  • Javaslattétel a play-book-ok fejlesztésére, frissítésére vagy módosítására
  • Javaslattétel a SOC munkafolyamatok és működés fejlesztésére vonatkozóan

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú műszaki végzettség vagy szakirányú végzettség
  • 2-3 éves IT biztonsági tapasztalat nagy vállalati környezetben
  • SIEM rendszerek ismerete
  • Hálózati- és hálózatbiztonsági ismeretek
  • Aktív angol nyelvtudás

A KIVÁLASZTÁSNÁL ELŐNYT JELENT:

  • 1-2 év tapasztalat IT biztonsági incidens kezelésben
  • Symantec biztonsági megoldások (SEP,EDR, DLP) ismerete
  • McAfee végpontvédelmi megoldások ismerete
  • CISCO, Check Point és Palo Alto NGFW ismerete
  • IBM Qradar SIEM ismerete
  • WAF és PAM/PUM/PSM megoldások ismerete
  • Konténerizált környezetek védelmét megvalósító megoldások ismerete
  • Programozási alapismeretek
  • Jellemző támadási technikák ismerete
  • Releváns IT biztonsági vizsgák, gyártói minősítések
  • „B” kategóriás jogosítvány

KÉSZSÉGEK:

  • Megbízható, önálló munkavégzés, munka iránti elkötelezettség, precizitás,
  • Udvarias, ügyfélorientált szemlélet, tanulási készség,
  • Rendszerszemléletű gondolkodás, jó problémamegoldó és szervezőkészség,
  • Jó kommunikációs, konfliktuskezelő és együttműködő készség, rugalmasság,
  • Analitikus szemléletmód
  • Hatékony munkavégzés csapatban

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Versenyképes alapbér mellett ösztönző teljesítménybónusz rendszer és széleskörű béren kívüli juttatások (cafeteria, 13. havi fizetés stb.)
  • Határozatlan időtartamú munkaviszony, teljes munkaidőben történő foglalkoztatás
  • Kihívásokkal teli, felelősségteljes feladatok
  • Folyamatos szakmai fejlődés
  • Stabil, megbízható vállalati háttér,
  • Határozatlan idejű, teljes munkaidőben történő foglalkoztatás,
  • Kiváló munkakörnyezet és munkaeszközök,
  • Nyitott, jófej csapat,
  • Ha szeretsz sportolni, akkor a MAVIR Sport Egyesület számos lehetőséget kínál (vitorlázás, sí, fallabda és még sok minden más).

MUNKAVÉGZÉS HELYE:

  • Budapest III. kerület Anikó utca 4.

Az álláshirdetésre  várjuk jelentkezését fényképes önéletrajzzal, motivációs levéllel és fizetési igény megjelölésével!

Budapest