Statisztikai adatszolgáltatási szakértő (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Igazgatóság: Szakstatisztikai Igazgatóság

Főosztály: Külkereskedelem-statisztikai főosztály

Álláshely megnevezése: Statisztikai adatszolgáltatási szakértő

Álláshely besorolása: Hivatali főtanácsos II.

Álláshely legkorábbi betöltésének időpontja: elbírálást követően azonnal

A kormányzati szolgálati jogviszony ideje: határozott (2021. július 10-ig tartó)

Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidős

Munkavégzés helye: 1024 Budapest, Keleti Károly u. 18/b.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Ellátandó feladatok:

  • Elkészíti a külkereskedelmi termékforgalmi adatbázisok statisztikai specifikációját, felügyeli az önálló- és együttes adatbázisok működését, karbantartását, adatgazdai tevékenységet lát el a külkereskedelmi termékforgalmi adatbázis vonatkozásában;
  • Ellátja a külkereskedelmi termékforgalmi statisztika rendszeres hazai és nemzetközi tájékoztatási tevékenységét;
  • Gondoskodik a kiemelt felhasználók rendszeres és eseti adatigényeinek kielégítéséről;
  • Összeállítja a külkereskedelmi termékforgalmi statisztika tájékoztatási naptárát, gondoskodik karbantartásáról;
  • Volumenindex-számítást végez, elkészíti a volumenindexeket tartalmazó tájékoztatási táblákat és a szezonálisan kiigazított adatokat;
  • Közreműködik a tájékoztatási adatbázis és kiadványtáblák termék-külkereskedelmi adatait érintő tervezési, fejlesztési munkáiban.

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság;
  • Cselekvőképesség;
  • Főiskolai vagy egyetemi szintű gazdasági végzettség;
  • Angol nyelv legalább középfokú ismerete;
  • Adatbázis struktúrák, adatbázis-lekérdező rendszerek magas szintű ismerete;
  • 3 évet meghaladó szakmai tapasztalat;
  • Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása;

Elvárt kompetenciák:

  • precíz, önálló munkavégzés
  • szakmai fejlődési igény
  • együttműködési készség
  • terhelhetőség
  • határidők betartásának képessége

Az elbírálásnál előnyt jelent:

közgazdász/gazdasági informatikus végzettség

A jelentkezéshez szükséges:

A pályázat benyújtásának határideje: 2020. március 25.

A pályázat elbírálásának határideje: 2020. április 2.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton a tárgyban feltüntetve a „KSH 1099” azonosító számot.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • kozigallas.hu – 2020. március 3.
  • jobline.hu – 2020.március 3.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

  • Szakmai fejlődési- és továbbképzési lehetőség
  • Nemzetközi projektekben való részvétel
  • Folyamatosan megújuló szervezet
  • Home office lehetőség
  • Családbarát munkahely
  • Sport- és kulturális programok

Szervezetünkről, könyvtárunkról, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Budapest