Szenior könyvelő / Főkönyvelő (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Szenior könyvelő / Főkönyvelő

Leírás

Nemzetközi, szolgáltatási szektorban tevékenykedő partnercégünk budapesti irodájába keresünk munkatársat:

Feladatok:

  • A főkönyv, a vevő követelések, a szállítói kötelezettségek, a transzferár-jelentés és az adók elszámolásával kapcsolatos folyamatok és tevékenységek kontrollja, könyvelő munkájának felügyelete
  • A hónap végi és év végi zárások, kimutatások, beszámoló, adóbevallás és egyéb jelentések elkészítése
  • Banki tranzakciók és szükséges egyeztetések végrehajtása
  • Szoros együttműködés a kiszervezett partnerekkel (bérszámfejtés, adó- és jogi tanácsadók, könyvvizsgálók, stb.), valamint az adóhatóságokkal, bankokkal és helyi alkalmazottakkal
  • Folyamatos kapcsolattartás a nemzetközi csapattal számviteli, ill. pénzügyekkel kapcsolatos szakmai kérdésekben
  • Riportálás és rendszeres egyeztetés a külföldi pénzügyi vezetővel
  • A helyi pénzügyi szabályozások és a jogszabályok változásainak figyelemmel kísérése

Követelmények:

  • Számviteli, pénzügyi vagy gazdasági végzettség (MSc előny)
  • Regisztrált mérlegképes könyvelői képesítés
  • Nemzetközi vállalatnál teljes körű könyvelésben, adózásban és beszámolókészítésben szerzett legalább 3-5 éves szakmai tapasztalat
  • Előnyök: transzferárazás, nemzetközi adózás ismerete, audit gyakorlat
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeretek (kiváló MS Office, Excel készségek)
  • Aktív, minimum erős középfokú szintű angol nyelvtudás (szóban, írásban egyaránt)
  • Pontos munkavégzés; analitikus gondolkodásmód
  • Jó kommunikációs és együttműködési készség
  • Megbízhatóság, önállóság, szorgalom

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest