Tárgyi eszköz, Szállítói- és Vevőszámla könyvelő (Székesfehérvár)

A hirdetés már lejárt!

A Hanon Corporation a világ egyik legnagyobb autóipari klímatechnikai beszállító vállalata, mely világszerte 51 gyártó üzemmel és 3 technológiai központtal rendelkezik.

Magyarországi három közül a legnagyobb, 1600 fős gyártóüzeme a székesfehérvári Hanon Systems Hungary Kft. klímakompresszorokat, hűtőközeg-továbbító rendszereket, hőszivattyú- és vízszelepet, valamint pumpákat gyárt a legnevesebb autómárkák számára immáron 30 éve. A feladatkör célja, az operátori toborzás-kiválasztási folyamatok támogatása, valamint a csoport szakmai tevékenységével kapcsolatos adminisztratív teendők ellátása.

Tárgyi eszköz, Szállítói- és Vevőszámla könyvelő

Főbb feladatok

  • Tárgyi eszköz könyvelő
  • Beruházáshoz tartozó projektek kezelése (ellenőrzése, nyilvántartása)
  • Megvalósuló tárgyi eszközök aktiválásának előkészítése, bekerülési érték meghatározása
  • Tárgyi eszköz nyilvántartása, állománnyal kapcsolatos mozgások rögzítése
  • Havi, éves zárásban való részvétel, főkönyvi feladások elkészítése, főkönyvi számlák egyeztetése
  • Tárgyi eszköz leltár koordinálása, kiértékelése
  • Pályázatokhoz tartozó feladatok elvégzése (nyilvántartás, könyvelés)
  • Elemzések, statisztikák, riportok készítése
  • Szállítói számla könyvelő
  • Bejövő szállítói számlák rögzítése
  • Számlákkal kapcsolatos kérdések gyors és hatékony megválaszolása
  • Kifizetések indítása
  • Részvétel a havi zárási folyamatban
  • Vevőszámla könyvelő
  • Bejövő pénzek allokálása a vevőszámla-könyvelői rendszerekben
  • Kintlévőségkezelés - kapcsolattartás a vevőkkel
  • Vevői levonások / alulfizetések elemzése és kezelése
  • Adatszolgáltatás a vevőszámla elemzőnek
  • Együttműködés az üzemekkel és a kereskedőkkel a problémás kintlévőségek kezelésében

Szakmai elvárások

  • Középfokú, elsősorban pénzügyi/könyvelési területen szerzett végzettség
  • Mérlegképes könyvelői végzettség előny (Tárgyi eszköz könyvelő)
  • 1-3 év szakmai tapasztalat
  • Számítógép felhasználó szintű ismerete (MS Office)
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás

Személyiségbeli elvárások, kompetenciák

  • Kitartás, terhelhetőség, nagyfokú rugalmasság
  • Jó elemző képesség
  • Jó helyzetfelismerő képesség
  • Tervszerűség és szisztematikusság
  • Önállóság, precizitás
  • Felelősségvállalás
  • Tisztességes, feddhetetlen üzleti magatartás

Amennyiben érdekli a meghirdetett pozíció, látogasson el a Hanon Karrier Portálunkra, ahol jelentkezni tud az állásra: https://hanonsystems.karrierportal.hu

Székesfehérvár