Translator (Korean - English) (Komárom)

Let's be successful together!

We are looking for several translators for a German-Korean GREEN FIELD investment.

Translator (Korean - English)

Feladatok

  • Interpreting / translating Korean to English or Hungarian;
  • Ensures seamless communication between Korean engineers / production managers and Hungarian staff;
  • Translation during education (Classroom and training);
  • Translation for engineers in the upstream phase;
  • Translation of information / documents / procedures (from Korean to English or Hungarian).

Elvárások

  • High level of Korean AND English or Korean AND Hungarian language knowledge.

Munkavégzés helye

  • Komárom

  • Küldje el jelentkezését a „Jelentkezem az állásra most” gombra való kattintással!
  • A fényképes önéletrajzokat magyar és idegen nyelven is várjuk.
  • Kérjük, a levél tárgyába írja be a pozíció nevét és a referencia számát. Köszönjük!
  • Hire-One Személyzeti Tanácsadó Kft. Nyilvántartási szám: 3376-1/2008.
Komárom