Windows Engineer - German speaking (REF2144L) (Budapest)

Cég leírása

A Deutsche Telekom IT Solutions (korábban IT Services Hungary, ITSH) Magyarország legnagyobb IKT-munkaadója, a Deutsche Telekom Csoport tagja. A 2006-ban alakult, több mint 5000 fős cég az informatikai és telekommunikációs szolgáltatások széles körét nyújtja. A vállalat 2019-ben elnyerte a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) legjobb oktatási együttműködésért járó díját, a PwC Magyarország független felmérése alapján a legvonzóbb magyarországi munkahelyek közé tartozik, és a legetikusabb multinacionális vállalat címét is megkapta. A cég folyamatosan fejleszti négy – budapesti, debreceni, pécsi és szegedi – telephelyét, és várja képzett informatikai szakemberek jelentkezését a csapatába.

Windows Engineer - German speaking (REF2144L)

Feladatok

  • Ügyfélkörnyezetben történő Windows release-ek, változtatások végrehajtásában való részvétel
  • Tesztkörnyezet, PreProd környezet és Prod környezet technikai változások megtervezésének, tesztelésének és végrehajtásának támogatása
  • Client-et érintő automatizálási folyamatokban való résztvétel (Scriptek)
  • Különböző szoftverek telepítésének támogatása, beleértve az operációs rendszert (Windows) és alkalmazásokat a különböző ügyfél platformokon (Fat Client, VDI, Terminal Server)

Elvárások

  • 5+ év tapasztalat Microsoft technológiák / Microsoft Windows és Windows Server környezetekben
  • Kommunikációs színtű német nyelvtudás
  • Szoftverdisztribúciós rendszer ismerete (pl. SCCM, MECM,, Intune vagy DSM)
  • Citrix környezetben való jártasság
  • Windows 10 operációs rendszer alapos ismerete, beleértve a felépítést, konfigurálást, hibaelhárítást és a telepítést
  • Active Directory, Windows Registry területén szerzett tapasztalat

Előnyök

  • AD/User/Group; Network/Routing/DNS; Security-ben való jártasság
  • Group Policy-k (GPO) konfigurálásának, beállításának. ismerete
  • Rendszerfelügyelet, hibaelhárítás és teljesítményoptimalizálásban való jártasság
  • Alapvető felhőalapú számítástechnikai megoldások ismerete

Munkavégzés helye

  • Budapest
Budapest