Credit Risk Subject Matter Expert (Budapest)

Credit Risk Subject Matter Expert

Munkavégzés helye:

Budapest

Feladatok:

  • Rating modellek fejlesztése
  • A hitelkockázati folyamatokat érintő modellek és módszertanok fejlesztése, közreműködés az IT megvalósításban
  • Hitel kockázatkezeléssel kapcsolatos belső folyamatok, szabályozások kidolgozása és folyamatos karbantartása
  • Több területet érintő projekt hatékony levezetése
  • Kapcsolattartás a társosztályokkal
  • Default definíció helyességének biztosítása, karbantartása
Elvárások:
  • Közgazdasági vagy pénzügyi szakirányú egyetemi végzettség
  • Legalább 3-5 éves releváns tapasztalat - preferáltan banki vagy tanácsadói területen
  • Basel-i szabályozás ismerete (hitelkockázatra vonatkozóan)
  • Fejlett elemzői képesség, precizitás
  • Tapasztalat hitelkockázat kezelési projektek vezetésében
  • Statisztikai elemző szoftver ismerete (SAS)
  • Folyékony angol nyelvtudás
  • Önálló munkavégzés, proaktív szemléletmód
Előnyt jelent:
  • A vonatkozó külső jogszabályok és egyéb szabályozói előírások ismerete
  • Adatbázis-kezelési ismeretek (SQL)
  • Folyékony olasz vagy német nyelvtudás
Amit ajánlunk:
  • Változatos munkakör
  • Folyamatos fejlődési lehetőség
  • Versenyképes fizetés

Budapest