Data Scientist (Service Monitoring Architect) (Debrecen)

Debrecen

Data Scientist (Service Monitoring Architect)

Architectként elvárásunk feléd a Deutsche Telekom AG Platform követelményeinek megfelelően új termékek integrációja, validálása és a teszteredmények előállítása („System Under Test“).

A pozícióban lehetőséget biztosítunk számodra a legmodernebb Cisco, Juniper, Huawei, Adtran eszközökkel kísérletezni új hálózatok tervezése kapcsán, távolról elérve egy óriási - cutting edge eszközökkel felszerelt - Telekom telephelyet.

Technológiai kulcsszavak: BNG, MSAN, LNS, Adtran, Huawei.

Feladatok:

  • Aktív monitorozás: célja, hogy használja a Test-Automation keretrendszert együtt más eszközökkel ( SLA Control, Perfas), illetve, hogy jelenítse meg a kijelzőn a szolgáltatásokkal kapcsolatos eredményeket, számítsa ki a KPI-kat és riasztást adjon le hiba esetén.
  • Passzív monitorozás: Data Analytics technikák használata és összevetése a node-k teljesítményével és root cause analysis készítése
  • Smart Tracking : a rendszer bemutatása a felhasználóknak és a rendszer üzemeltetése.

Ha mindezzel rendelkezel,

  • Erős középfokú angol nyelvtudás
  • Cisco CCNP vizsga vagy azzal egyenértékű tudás ÉS releváns tapasztalat
  • SIP Voice ismeret
  • Juniper ismeret
  • Phython, Ruby programnyelvek ismerete, használatában szerzett tapasztalat
  • Linux és / vagy windows szerveres alapismeret vagy tapasztalat
  • Adatbázis ismeret ( MySQL)webdesign ismeretek  és tapasztalat
  • Nyitottság az új  technológiák iránt
  • Pontos és alapos munkavégzés, tanulásra való hajlam, csapatmunka

Előny:

  • Cisco CCNP-SP ismeretek
  • Német nyelvtudás
  • VMWare ismeretek
  • Gherkin ismeret
  • Grafana/Kibana dashboard rendszerek ismerete
  • Data Analitycs és Machine learning ismeretek

Debrecen