ELEMZŐ (Budapest)

Az ALTEO GROUP

ELEMZŐ

pozícióba munkatársat keres.

Az ALTEO csoport Magyarország azon kevés vállalata közé tartozik, amely rendelkezik saját Szabályozó Központtal. És hogy mit is jelent ez?

Az ALTEO Szabályozó Központja egy rendkívül hatékony, rugalmas, gazdaságos, a XXI. század kihívásainak és elvárásainak is megfelelő energiatermelési technológia, egy olyan műszaki megoldás, amely lehetővé teszi, hogy a több kisebb, önálló termelő egység összevonva egy nagy erőműként jelenjen meg a villamosenergia- és a rendszerszintű szolgáltatások piacán.

RÁD VÁRÓ FELADATAINK:

  • Az ALTEO Nyrt. által menedzselt hagyományos és megújuló energiaforrást hasznosító időjárásfüggő erőművi portfólióhoz kapcsolódó statisztikai, matematikai és üzleti modellek készítése, folyamatok kialakítása és az implementáció támogatása a Társaság más területeivel együttműködve;
  • Részvétel a kereskedelmi és kockázatkezelési modellek fejlesztésében, a portfólióhoz energiakereskedelmi tevékenységek végrehajtásának támogatása (azonnali és határidős fizikai és pénzügyi piacokon egyaránt);
  • Az erőművi portfólióhoz kapcsolódó optimalizációs tevékenységek, műszaki-gazdasági elemzések készítésének támogatása, fejlesztési javaslatok megtétele;
  • A társterületek szakmai kontrolljára szolgáló napi/heti/egyedi rendszerességű riportok fejlesztése, üzemeltetése és az eredmények kritikai értelmezése.

AZ IDEÁLIS JELÖLTÜNK TE VAGY, AMENNYIBEN:

  • Közgazdasági, matematikusi vagy egyéb természettudományos egyetemi végzettséget szereztél;
  • Energiapiaci vagy pénzügyi területen kvantitatív elemzői, kockázatkezelési vagy kereskedelmi tapasztalattal rendelkezel;
  • Nyitott vagy az energetika megismerésére, a meglevő tudásod új területeken való felhasználására;
  • Haladó szintű Excel ismereteid vannak és/vagy otthon érzed magad más programozási nyelvek használatában is (preferáltan Python, SQL, VBA vagy Matlab);
  • Rendszerszemlélet, önállóság jellemez;
  • Tulajdonosi szemlélettel rendelkezel;
  • Analitikus gondolkodású vagy, munkavégzésedet a precizitás jellemzi;
  • Középfokú angol nyelvtudásod van.

AMENNYIBEN CSATLAKOZOL A ALTEO CSAPATÁHOZ:

  • Biztos vállalati hátteret, hosszú távú munkalehetőséget biztosítunk;
  • Összetartó csapat tagja leszel;
  • Változatos feladatkörben széleskörű tapasztalatokat szerezhetsz;
  • Versenyképes juttatási csomagot kínálunk.

MUNKAVÉGZÉS HELYE: Budapest III.kerület

Budapest