Export Sales Manager (OTC) (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

Partnerünk egy magyarországi gyógyszer forgalmazó cég, mely fő tevékenysége gyógyszer (OTC) és gyógyászati termék, valamint különféle étrend-kiegészítők, kozmetikumok és orvostechnikai-eszközök nagy- és kiskereskedelme. Külföldi és magyar gyártók termékeinek kizárólagos forgalmazója, valamit saját fejlesztésű termékek értékesítője.

Export piacuk fejlesztésére keressük új Export Sales Manager kollégájukat, aki proaktívan keresi új külföldi disztribútor partnereiket és ápolja a már meglévőkkel a kapcsolatot. A feladatkörben az fogja jól érezni magát, aki szeret építeni, fejleszteni, legyen az egy kapcsolatrendszer vagy maga az export stratégia.

Amennyiben van min. 2-3 év szakmai tapasztalatod export értékesítésben (pharma vagy non-food FMCG területen), vagy Key Account Managerként kezeltél belföldi és külföldi kiemelt partnereket egyaránt, és tudod hogy juss be egy patika- vagy drogéria lánchoz, akkor ez a lehetőség Rád vár! Természetesen a tárgyalóképes angol nyelvtudás a pozíció betöltéséhez elengedhetetlen!

Export Sales Manager (OTC)

Feladatok

  • Elkészíti és megvalósítja a cég területi terjeszkedésének a stratégiáját
  • Új potenciális disztribútor partnereket keres az új országokra.
  • Letárgyalja az együttműködés kondícióit, képviseli a cég érdekeit, szállítási szerződéseket köt.
  • Sales & Marketing képzést tart a partnerek számára a termékekről a releváns kollégák segítségével.
  • Üzleti tanácsadást, problémakezelést is ellát szükség szerint.
  • Vezeti és értékeli a havi riport és elszámolási rendszert.
  • Összegyűjti országonként a gyártási előrejelzéseket.
  • Meghatározza az értékesítési teljesítménymutatókat, kitűzi és monitorozza a célokat
  • Kialakítja a háttérfolyamatokat és rendszereket
  • Együttműködik a cégvezetéssel, sales, marketing és jogi osztályokkal

Követelmények

  • Felsőfokú végzettség
  • Min. 1,5-2 év Export Sales területen vagy 2-3 év Key Account Manager vagy Sales Manager tapasztalat preferáltan gyógyszeriparban vagy non-food FMCG területén
  • Ügyfélszerzésben, ügyfélmenedzsmentben szerzett tapasztalat
  • Termékértékesítési folyamatok, promóciós eszközök ismerete
  • Erős kommunikációs, kapcsolatteremtő és tárgyalási készség
  • Önálló munkavégzés, segítőkész, támogató szemlélet
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • Eredménycentrikus, energikus, proaktív
  • Hiteles, megbízható cégképviselet

Amit kínálunk

  • Családias, kellemes munkakörnyezet
  • Professzionális, de rugalmas hozzállás
  • Versenyképes juttatási csomag
  • Heti 1 nap home office lehetőség
  • Szakmai fejlődési lehetőség

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest