feldolgozó, bibliográfus (Budapest)

feldolgozó, bibliográfus

Az Országos Széchényi Könyvtár feldolgozó, bibliográfus munkakör ellátására keres munkatársat.

A munkakörbe tartozó lényeges feladatok:

  • nyomtatott és elektronikus időszaki kiadványok katalogizálása,
  • Nemzeti Periodika Adatbázis építése, karbantartása,
  • kapcsolattartás az Országos Dokumentumellátási Rendszerbe bejelentő könyvtárakkal.

Jelentkezési feltételek:

  • felsőfokú könyvtáros végzettség,
  • MS Office magabiztos ismerete (Word, Excel, PowerPoint).
  • jó kommunikációs készség,
  • proaktivitás,
  • pontosság, precizitás, megbízhatóság,
  • csapatmunkára, együttműködésre való képesség,
  • önálló munkavégzésre való képesség,
  • jó rendszerezőkészség,
  • szabálykövető magatartás.

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • német nyelv ismerete,
  • integrált könyvtári rendszer ismerete,
  • további idegen nyelv ismerete,
  • könyvtári területen szerzett munkatapasztalat.

A benyújtandó iratok, igazolások:

  • önéletrajz,
  • végzettséget, nyelvtudást igazoló okiratok másolata,
  • bérigény megjelölése,
  • hozzájáruló nyilatkozat ahhoz, hogy az eljárásban részt vevők megismerhessék a benyújtott dokumentumokat,
  • nyilatkozat arról, hogy a benyújtott dokumentumokban foglalt személyes adatainak eljárással összefüggő kezeléséhez hozzájárul,
  • három hónapnál nem régebbi, büntetlen előéletet igazoló hatósági erkölcsi bizonyítvány, vagy nyilatkozat arról, hogy az erkölcsi bizonyítvány megkérése folyamatban van.

A munkakör betölthetőségének kezdő időpontja:

a döntést követően azonnal.

A jelentkezés benyújtásának határideje:

2024.05.01.

Budapest