Laborvezető helyettes

AR Accountant

Amit kínálunk / What we offer
  • Excellent salary and benefits package
    - Multinational, dynamic team
    - Prestigious, stable company
    - Training and development opportunities
Feladatok / Job description
  • Book cash-in on a daily basis in Oracle
    - Keep daily contact with the Collection Team
    - Handle the billing interface, reconcile billing information
    - Participation in the month end closing activities, including reconciliations
    - Ensure that all company controls (SOX) are met
    - Proactive issue resolution, monitor, follow-up and clear open items
    - Support the daily work of the team
    - Supply customers with adequate information on a timely basis
    - Take part in the improvement of operational efficiency
Elvárások / Requirements
  • Fluent English is a MUST
    - College or University degree (finance / accountancy / economics)
    - 2+ years of experience in the field of Accounts Receivable
    - Team-player approach
    - Excellent communication skills
    - Enthusiastic, direct, proactive personality
Kapcsolattartó személye / Contact person

Etelka Kovács
+36 1 411 2090

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, kérjük, látogass el a http://www.randstad.hu/job_details/26491-ar-accountant/?mid=jobline
címre és jelentkezz az álláshirdetésre az online regisztrációs lap kitöltésével.