Leading Internal Auditor

Supply Chain Specialist

We are looking for a Supply Chain Specialist for our mulinational partner company to Fót.

Amit kínálunk / What we offer
  • International career opportunity
    - Competitive benefits package
    - Dynamically growing company, stable employment
Feladatok / Job description
  • Coordinate the operative procurement processes
    - Keeping daily contact with customers and ensure their satisfaction in the provided supply chain services
    - Widen the existing customer account
    - Be responsible for the procurement of production materials and outsourced components
    - Manage inventories
    - Follow-up logistic processes and handle shipment complains
    - Identify new suppliers and improve the services
    - Manage the price and quality discrepancies on the invoices
    - Support the strategic sourcing administration
Elvárások / Requirements
  • Minimum 2-3 years of experience in similar role (manufacturing field preferred)
    - Technical background
    - BS/BA degree
    - Fluency in English
    - Outstanding communication skills
Kapcsolattartó személye / Contact person

Eszter Fodor
+36 1 688 6805

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, kérjük, látogass el a http://www.randstad.hu/job_details/26259-supply-chain-specialist/?mid=jobline
címre és jelentkezz az álláshirdetésre az online regisztrációs lap kitöltésével.