Pályázati projektmenedzser (Budapest)

Pályázati projektmenedzser

A Legfőbb Ügyészség Projektkezelő Önálló Osztálya tisztviselői álláshelyének betöltése érdekében határozatlan időre, 6 hónap próbaidő kikötésével pályázati projektmenedzser munkatársat keres.

Ellátandó feladatok:

  • az ügyészséget érintő pályázati lehetőségek figyelemmel kísérése, a pályázatokkal kapcsolatos vezetői döntések előkészítése, támogatása,
  • aktív részvétel az ügyészségi pályázatok előkészítésében, a pályázatok benyújtásához szükséges dokumentumok előkészítése, az elektronikus pályázati rendszer kezelése,
  • kapcsolattartás az irányító hatóságokkal, közreműködő szervezetekkel, valamint a projekt előkészítésében részt vevő ügyészségi szervezeti egységekkel,
  • a projektekkel kapcsolatos kommunikációs tervek elkészítése, a kommunikációs tervekben előírtak végrehajtásának koordinálása,
  • az egyes projektek ütemterveinek, előrehaladásának, határidejeinek figyelemmel kísérése, a projektmérföldkövek betartásának követése, folyamatos projektmonitoring, kockázati tényezők azonosítása és közreműködés azok kezelésében,
  • kapcsolattartás a projektek megvalósításában közreműködő ügyészségi szervezeti egységekkel és a külső szervezetekkel,
  • a projekt adminisztráció önálló, naprakész vitele, nyilvántartása, a projekt dokumentációk (előrehaladási jelentések, irányító hatósági adatszolgáltatások, beszámolók) elkészítése, a projekteredmények dokumentálása, a beérkező projektdokumentumok értékelése, elemzése,
  • részvétel a helyszíni ellenőrzéseken, továbbá szükség esetén részvétel a további eljárásokban (pl. intézkedési terv készítése, szabálytalansági eljárás).

Pályázati feltételek:

  • magyar állampolgárság, büntetlen előélet,
  • jogi, pénzügyi, közgazdasági vagy projektmenedzseri felsőfokú végzettség,
  • hazai és EU-s projektek területén szerzett releváns szakmai tapasztalat,
  • tárgyalóképes, legalább középfokú angol nyelvtudás szóban és írásban.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • informatikai projekt lebonyolításában szerzett tapasztalat,
  • több projektben szerzett, legalább két éves szakmai tapasztalat,
  • állami szerveknél szerzett projektkezelési tapasztalat.

A betöltendő álláshely nyújtotta előnyök:

  • hosszú távú munkalehetőség, stabil és kiegyensúlyozott munkakörnyezet [határozatlan idejű kinevezés, a legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény (Üjt.) szerinti ügyészségi szolgálati jogviszony],
  • a (versenyképes) illetmény megállapítása – az Üjt. 122/A. §-ának (2) bekezdésében foglaltak alapján – a felek közös megegyezésével a munka törvénykönyve alapján történik,
  • továbbképzési lehetőségek projekt területen, új ismeretek az ügyészségi munka területén,
  • szakmai önállóság, részvételi lehetőség egy most induló, nagy volumenű informatikai projekt koordinálásában,
  • innovatív gondolkodás és csapatmunka egy fiatalos, kis létszámú csapatban.

Egyéb információk:

  • A munkáltató által elvárt szakmai követelményeknek megfelelően kiválasztott pályázók személyes meghallgatáson vesznek részt.
  • A pályázatot elnyert személynek külön felhívásra hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal szükséges igazolnia, miszerint büntetlen előéletű, illetve nem áll foglalkozástól eltiltás hatálya alatt, valamint az önéletrajzában feltüntetett végzettséget, egyéb képzettséget tanúsító bizonyítványainak, okiratainak, továbbá a korábbi munkaviszonyokat igazoló iratainak eredeti vagy hitelesített másolatát be kell mutatnia.
  • A jelentkezések elbírálása folyamatos, az álláshely 2024. május 1. napjától betölthető.

A jelentkezéshez csatolni kell:

  • szakmai életút bemutatását tartalmazó fényképes önéletrajzot,
  • a releváns szakmai tapasztalatokat (korábbi projekteket) felsoroló angol nyelvű bemutatkozó levelet, benne legalább egy projekt részletes bemutatásával, kitérve a jelentkező által a projektben végzett feladatokra (maximum két gépelt oldal terjedelemben),
  • a végzettséget, szakképzettséget és nyelvtudást igazoló okiratmásolatokat,
  • a jelentkező nettó bérigényének megjelölését,
  • valamint annak közlését, hogy ha az azonnali munkakezdésnek akadálya van.

  • A pályázatokat 2024. május 31. napjáig beérkezően kérjük megküldeni.
  • A pályázó önéletrajzának megküldésével egyidejűleg hozzájárulását adja a személyes adatai kezeléséhez.
Budapest