Pénzügyi-gazdálkodási szakreferens (Budapest)

A hirdetés már lejárt!

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Magyar Tudományos Akadémia

főtitkára pályázatot hirdet

az MTA Titkársága Gazdasági Igazgatóság Fejezeti és Intézményi Pénzügyek Osztálya

pénzügyi-gazdálkodási szakreferens

feladatkör betöltésére

A feladatkörökbe tartozó feladatok:

  • Egyes fejezeti kezelésű előirányzatok között megtervezésre és jóváhagyásra került keretekkel kapcsolatos támogatói okiratok kibocsátása.
  • Államháztartáson belüli szervezetek esetén fejezetek közötti megállapodások előkészítése.
  • Elszámolások egyeztetése-ellenőrzése-elfogadása feladatok ellátása, az ezekkel kapcsolatos nyilvántartások vezetése.

A pályázóval szembeni követelmények:

  • büntetlen előélet,
  • magyar állampolgárság,
  • felsőfokú számviteli és/vagy pénzügyi végzettség,
  • felhasználói szintű informatikai ismeretek (MS Office alkalmazások),
  • legalább 3 év költségvetési gazdálkodási területen szerzett gyakorlat,
  • támogatáskezelés területén szerzett tapasztalat,
  • precíz, pontos, önálló munkavégzés,
  • csapatmunkára nyitott, együttműködő személyiség.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • integrált pénzügyi program ismerete (CT-EcoStat program),
  • mérlegképes könyvelői szakképesítés.

A jogállásra, illetményre és egyéb juttatásokra a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvényben előírt rendelkezések, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Titkársága Közszolgálati Szabályzatában foglaltak alkalmazandók. A köztisztviselői kinevezés határozatlan időre szól, 6 hónapos próbaidő kikötésével, heti 40 órás teljes munkaidős foglalkoztatással, főtanácsos II. besorolási kategóriában.

EU Általános adatvédelmi rendelete (GDPR) előírásainak megfelelően, az MTA Titkárság adatkezelési tájékoztatója az MTA honlapján, a „Hasznos információk” között olvasható.

Munkavégzés helye:

1051 Budapest, Nádor utca 7.

A pályázat részeként benyújtandó iratok:

  • a pályázó szakmai életútját részletesen bemutató, fényképes szakmai önéletrajz [a 87/2019. (IV. 23.) Korm.rend. 1. sz. mellékletében meghatározott tartalommal, a KÖZIGÁLLÁS oldalán letölthető sablon szerint],
  • motivációs levél,
  • iskolai végzettségét, szakképzettségét, nyelvismeretét tanúsító okiratok, dokumentumok másolata (a pályázat elnyerése esetén az eredeti okiratok bemutatása),
  • három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány vagy ennek igényléséről szóló igazolás (ha a pályázó erkölcsi bizonyítványhoz kötött munkakörben dolgozik, az erről szóló hivatalos igazolás),
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a pályázati eljárásban résztvevők megismerhetik.

A pályázat benyújtásának határideje: 2021. október 8.

A pályázat elbírálásának határideje: 2021. október 27.

A feladatkör betölthetőségének időpontja: a pályázat elbírálását követően azonnal.

A pályázatok benyújtásának helye és módja:

A pályázatokat - a fentiekben felsorolt 5 db irat mindegyikének csatolásával - a Magyar Tudományos Akadémia Titkársága Humánpolitikai Főosztályára elektronikus úton a Jelentkezem az állásra gombra kattintással kell beküldeni „Pénzügyi-gazdálkodási szakreferens” tárgymegjelöléssel.

A pályázat elbírálásának rendje:

A beérkezett pályázatokat Szakmai Előkészítő Bizottság értékeli és választja ki a személyes meghallgatásra javasolt pályázókat. A Bizottság a személyes meghallgatások után javaslatát döntésre a munkáltatói jogkör gyakorlója elé terjeszti. A döntést követően a pályázók e-mailen kapnak értesítést a pályázat eredményéről.

Budapest