Solution Engineer - ILTIS (Budapest)

A Siemens Mobility Kft. K+F központjában, a XI. kerületi Infoparkban olyan projekteken dolgozunk, melyek biztosítják a zavartalan, fenntartható, megbízható és biztonságos közlekedést.

Tudj meg többet arról, hogy milyen nálunk az élet: https://dreamjo.bs/hu/company/siemens-mobility-kft

Solution Engineer - ILTIS

A projektről: a központi irányító rendszer képes a teljes vonalat emberi beavatkozás nélkül irányítani, így egyszerűsödik a vonatok közötti információátvitel, az új kollégáink feladata a központban dolgozók munkájának megkönnyítése országspecifikus központi irányító rendszer (OCS) létrehozásával.

A projektről további részleteket itt olvashatsz: https://www.mobility.siemens.com/ch/en/portfolio/rail/automation/iltis-railway-traffic-management-system.htm

Feladatok

  • A tervezendő üzem műszaki specifikációjának kidolgozása.
  • Ezen specifikációk alapján a rendszer konfigurálása a projekten belül.
  • A vizsgálati dokumentumok elkészítése a vezérléstechnikai vizsgálathoz.
  • Vezérléstechnikai vizsgálat elvégzése.
  • A módosítások irányításáért való felelősségvállalás.
  • Nemzetközi csapatokkal való együttműködés.

Elvárások

  • Informatikai, villamosmérnöki, gépészmérnöki vagy bármilyen hasonló műszaki felsőfokú végzettséggel rendelkezel.
  • Van legalább 1 év mérnöki területen szerzett tapasztalatod.
  • Aktív, minimum középfokú német nyelvtudásod van írásban és szóban egyaránt.
  • Analitikus, struktúrált és minőség-orientált munkavégzés jellemez.

Előnyök

  • Vasúti közlekedés technológiában szerzett alapvető ismerettel rendelkezel.

Amit kínálunk

  • Családbarát munkahelyet, kötetlen munkaidővel, rugalmas hozzáállással.
  • Stresszmentes környezetet, ahol nagy hangsúlyt kap a work-life balance.
  • Fejlődési lehetőségeket, egyéni tréning kerettel, kidolgozott karrierúttal.
  • Fontos számunkra az egészséged, többek közt élet- és egészségbiztosítással óvunk.
  • Ergonomikus munkakörnyezetet biztosítunk számodra, ezzel is kényelmessé téve az irodai munkavégzést.
  • A felsoroltak mellett egy több mint 20 elemből álló béren kívüli juttatási csomaggal várunk.

Budapest