Szoftver Tesztmérnök (Budapest)

Szoftver Tesztmérnök

Feladatok

A szoftver tesztmérnöki pozícióban Önnek lehetősége nyílik arra, hogy egy teljesítményorientált csapatban dolgozzon a szárazföldi, légi és tengeri szimulációs programok támogatására szolgáló szoftverfejlesztés és tesztelés területén.

A jövő tesztmérnökeit keressük, akik jártasak a technológiában és azt új alapokra helyezik, nem félnek belelépni egy új, Magyarországon eddig nem létező iparágba, és olyan képességekkel rendelkeznek, amelyekkel előre tudják vinni ezt az iparágat.

Ebben a munkakörben a következő feladatokért lesz felelős:

  • Szoftvertesztek leprogramozása és végrehajtása
  • Tesztelési specifikációk és utasítások létrehozása a szoftverkövetelmények alapján
  • Automatizált és kézi teszteléshez szükséges teszteszközök fejlesztése
  • A fejlesztők támogatása a hibák lokalizálásában
  • A teszteredmények és tesztmetrikák értékelése és jelentése
  • A tesztelés előrehaladásának nyomon követése és a folyamatfejlesztés levezetése
  • A fejlesztők támogatása a minőségbiztosítási és minőségjavító intézkedések végrehajtásában

Elvárások

  • Informatika, mérnöki vagy kapcsolódó szakterületen szerzett Bsc diploma
  • Többéves tapasztalat a szoftvertesztek létrehozásában, végrehajtásában és automatizálásában
  • Legalább egy főbb objektumorientált programozási nyelv (C++, C#, Java) ismerete és abban hibakeresési képesség
  • Kifejezett előnyt jelent a C# nyelvben szerzett tapasztalat
  • Előnyt jelent az elosztott rendszerek/hálózatok elemzése terén szerzett tapasztalat
  • A nem funkcionális rendszerkövetelmények, például a teljesítmény, a skálázhatóság és a megbízhatóság tesztelésében szerzett tapasztalat szintén nagy előnyt jelent
  • Tapasztalat a modern CI/CD automatizálási gyakorlatokban
  • Az összetett szoftverrendszerek gyors felfogása és megértése
  • Kiváló angol és magyar nyelvtudás szóban és írásban egyaránt
  • Nyitottság alkalmankénti üzleti utazásra, jellemzően Németországba

Amit kínálunk

  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Kreatív és dinamikus munkakörnyezet
  • Rugalmas munkaidő-modellek
  • A munka és a magánélet egyensúlyának biztosítása
  • Innovatív megoldások a mobilitás és a biztonság jövőjéért

Munkavégzés helye

Budapest

Budapest