Technical Process Specialist - IT Service Continuity Manager (Pécs)

Technical Process Specialist - IT Service Continuity Manager

Feladatok:

  • Az informatikai helyreállítási tervek tervezésének, tesztelésének és karbantartásának összehangolása, majd ezen tervek biztosítása az informatikai személyzet részéről
  • Együttműködés az üzleti területekkel, a legfontosabb üzleti folyamatok azonosítása és a rendszerek elérhetőségével, integritásával, és titkosságával kapcsolatos kockázatok felmérése
  • Az infrastruktúra-kapacitás figyelemmel kísérése és az esetleges hiányosságok megoldására irányuló intézkedések kezdeményezése az elfogadott eljárások szerint
  • Információs rendszerek áttekintése a kapacitásproblémák azonosításához és a szükséges változtatások meghatározásához
  • A szolgáltatás elérhetőségének, megbízhatóságának és karbantarthatóságának elemzése
  • Gondoskodás arról, hogy a szolgáltatások és az összetevők teljesítsék és továbbra is teljesítsék az elfogadott teljesítménycélokat és szolgáltatási szinteket, ideértve a rendelkezésre állási célok megsértésének és a szolgáltatások nem elérhetőségének kivizsgálását, valamint a javító intézkedések kezdeményezését
  • Együttműködés a Risk és CSI managerrel: Lehetséges kockázati események azonosítása, elemzése és dokumentálása figyelembe véve a bekövetkezés valószínűségét és az üzletre gyakorolt hatást, majd ellenintézkedések és készenléti tervek kidolgozása, koordinációja
  • Szükség esetén projekteben való részvétel, vezetés tájékoztatása, eszkaláció

If you have…

  • Tárgyalóképes német nyelvtudás
  • Magabiztos fellépés, jó kommunikációs készség – idegen nyelven is
  • Döntésképesség, proaktivitás, rendszer-szemlélet
  • Csapatmunkára való képesség

Előnyök:

  • Felsőfokú végzettség, informatikai irányultság / meggyőző szakmai tapasztalat
  • ICT üzemeltetési tapasztalat
  • ITIL certificate/ismeretek
  • Angol nyelvtudás

Pécs