Test engineer - SPA (Budapest)

A Siemens Mobility Kft. K+F központjában, a XI. kerületi Infoparkban olyan projekteken dolgozunk, melyek biztosítják a zavartalan, fenntartható, megbízható és biztonságos közlekedést.

Test engineer - SPA

A projektről:

Az Obstacle Detection egy vasúti akadályfelismerő rendszer, ami több szenzor segítségével folyamatosan pásztázza a vonat haladási irányában lévő objektumokat és jelez, ha az objektum a vonat űrszelvényébe vagy elsodrási zónájába esik. Ez a projekt az önvezető vasút kifejlesztésének irányába megtett egyik legfontosabb lépés.

A csapat tagjaként az alábbi feladatok várnak rád:

  • Tesztelési folyamatok és tesztelési stratégia optimalizálása, betartása.
  • Tesztkörnyezetek felügyelete.
  • Tesztelői csapat támogatása és reprezentálása.
  • Rendszertesztelés, funkcionális szoftvertesztelés.
  • Pályamenti tesztek a vonaton, terepen.
  • Rendszerintegráció támogatása.
  • Rendszerkövetelmények analízise.
  • Szoros együttműködés fejlesztői és tesztelői csapatokkal (magyar és német oldalon).

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • Rendelkezel felsőfokú végzettséggel informatikai területen.
  • Van legalább 3 év szoftvertesztelői tapasztalatod és megszerezted a ISTQB Foundation Level minősítést.
  • Jártas vagy az alábbi technológiák használatában: Git, Docker és Linux.
  • Aktív, kommunikáció képes angol nyelvismerettel rendelkezel.
  • Proaktivitás, kitartás és kritikus szemléletmód jellemez.

A pályázásod során előnyt jelenthet, ha:

  • Tudsz németül.
  • Van tapasztalatod vasútipari vagy biztonságkritikus rendszerek fejlesztésében.
  • Robotic operating system (ROS) ismeretével rendelkezel.

Mi az, amit mi biztosítunk?

  • Családbarát munkahelyet, kötetlen munkaidővel, rugalmas hozzáállással.
  • Stresszmentes környezetet, ahol nagy hangsúlyt kap a work-life balance.
  • Fejlődési lehetőségeket, egyéni tréning kerettel, kidolgozott karrierúttal.
  • Fontos számunkra az egészséged, többek közt élet- és egészségbiztosítással óvunk.
  • Ergonomikus munkakörnyezetet biztosítunk számodra, ezzel is kényelmessé téve az irodai munkavégzést.
  • A felsoroltak mellett egy több mint 20 elemből álló béren kívüli juttatási csomaggal várunk.

Munkavégzés helye:

Budapest

Budapest