IT gyakornok (Budapest)

Mind-Diák Szövetkezet

A világ legnagyobb vagyonkezelőjeként és a pénzügyi technológiák vezető szolgáltatójaként a BlackRock célja, hogy egyre több embernek segítsen a pénzügyi jólét megtapasztalásában. Az 1988-ban alapított, New York-i székhelyű vállalat világszerte működik, több mint 70 irodával 40 országban, és több mint 100 országban vannak ügyfelei. 2017-ben nyitották meg budapesti innovációs központjukat, azzal az elképzeléssel, hogy a technológia és a pénzügyek kéz a kézben járnak - ebben alapításuk óta hisznek. Cégként és ügyfeleikkel együtt azon dolgoznak, hogy egy igazságosabb és rugalmasabb világot teremtsenek, ma és az elkövetkező generációk számára.

IT gyakornok

Feladatok

  • Mérnökökkel való együttműködés az Aladdin analitikai platform fejlesztésében
  • Új funkciók tervezése és létrehozása a felhasználókkal és a Product Team-mel közreműködve
  • Bekapcsolódás a befektetési és analitikai folyamatokba
  • AI/Machine Learning modellek és algoritmusok létrehozása és megvalósítása nyílt forráskódú csomagok felhasználásával
  • Kiterjedt szakirodalmi áttekintések elvégzése a technológiák és modellek azonosítása és értékelése érdekében
  • Benchmarking stratégiák kidolgozása és végrehajtása
  • Kísérletek tervezése és releváns adathalmazok kiválasztása annak biztosítása érdekében, hogy az AI/ML megoldások megfeleljenek a teljesítményre és pontosságra vonatkozó követelményeknek

Elvárások

  • Aktív vagy passzív hallgatói jogviszony
  • Folyamatban lévő tanulmányok Informatikai, Szoftvermérnöki vagy kapcsolódó területen
  • Folyékony angol nyelvtudás írásban és szóban egyaránt
  • Java, JavaScript vagy Python programozási ismeretek
  • MS Office programok magas szintű ismerete (Excel, Word, stb.)
  • Érdeklődés a vagyonkezelés és a pénzügyi szolgáltatások iránt

Munkaidő

  • Heti 20-24 óra vállalása
  • Hosszútávú diákmunka-lehetőség

Amit kínálunk

  • Bruttó 2550 Ft/óra
  • Szakmai gyakorlat leigazolása
  • Lehetőség részben otthoni munkavégzésre
  • Tanulási és fejlődési lehetőségek

Előnyök

  • További programozási nyelvek ismerete
  • Statisztikai ismeretek

Munkavégzés helye

Budapest XIII.

Budapest