Informatikus (Budapest)

A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő
Informatikai Fejlesztési Főosztály

 informatikus

álláshely betöltésére pályázatot ír ki

Ellátandó feladatok:

A kapcsolódó alkalmazás tervező (CASE) eszközök használata a változások, és fejlesztési igények kezelése során. Részvétel szabványok és standardok kialakításában. Eseti jellegű riportok, leválogatások végrehajtása Oracle és más adatbázisokból, statisztikák előállítása. Közreműködés külső és belső adatszinkronizációs feladatokban, azok támogatásában. A felelősségi körébe tartozó alkalmazások megfelelő működésének folyamatos monitorozása. A szakfőosztályok által megfogalmazott követelmények specifikálása, rendszerszervezési feladatok ellátása. Aktív közreműködés az alkalmazásfejlesztés követelményspecifikációjának véglegesítésében, a fizikai és logikai rendszertervek és a rendszerdokumentáció elfogadásában, a tervezés, tesztelés és üzemeltetés feltételeinek meghatározásában. A NEAK egyedi és nem egyedi fejlesztésű alkalmazásainak - ide értve az egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervek részére biztosított alkalmazásokat is - megtervezése, fejlesztése, és igény szerint továbbfejlesztése, ezek használatának ellenőrzése, a tapasztalatok összesítése, továbbá oktatási támogatás nyújtása az alkalmazások bevezetéséhez. Az elektronikus adatbázisok tervezésének, kialakításának koordinálása, valamint a létrehozott adatbázisok karbantartási feladatainak ellátásában történő közreműködés. A NEAK-nál alkalmazott, a legmagasabb szintű módszertani követelményeknek megfelelő standardok és iránymutatások bevezetése, valamint előírásszerű, konzisztens alkalmazásának biztosítása, beleértve a külső jogi és gazdasági szabályokat is. Egyedi lekérdezések készítése. Eseti jellegű riportok, leválogatások végrehajtása, statisztikák előállítása. A szakfőosztályok által megfogalmazott követelmények specifikálása, rendszerszervezési feladatok ellátása. Aktív közreműködés az alkalmazásfejlesztés követelményspecifikációjának véglegesítésében, a fizikai és logikai rendszertervek és a rendszerdokumentáció lefogadásában, a tervezés, tesztelés és üzemeltetés feltételeinek meghatározásában.

Pályázati feltételek:

  • Magyar állampolgárság
  • Büntetlen előélet
  • Cselekvőképesség
  • Egyetemi vagy főiskolai szintű informatikai szakképzettség

Egyéb pályázati előnyök:

  • Angol nyelvtudás
  • Projektmenedzseri tapasztalat

A pályázat elbírálása során előnyt jelentő személyes kompetenciák:

  • Hatékony munkavégzés
  • Irodai informatikai rendszerek, alkalmazások használata
  • Elkötelezettség, megbízhatóság
  • Eredményorientáció és motiváltság
  • Szakmai lojalitás

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • Végzettséget, szakképesítést igazoló okiratok másolata
  • A kötelezően használandó személyes adatok kezeléséről szóló nyilatkozat, valamint a kitöltendő önéletrajz minta megtalálható a www.neak.gov.hu honlapon az álláspályázatok menüpont alatt.

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb.):

A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a Kit. rendelkezései, az egyéb juttatásokra a NEAK Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók. A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Lucza Vilmos Gábor főosztályvezető nyújt a +36 1 298 2552-es telefonszámon. A pályázatok elektronikus úton az F031/675-1/2024. iktatószámra való hivatkozással, a Humánpolitikai Főosztály részére küldhetőek.

A munkavégzés helye:

Teljes munkaidőben határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony keretében: 1139 Budapest, Váci út 73/A.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. május 14.

Budapest