Pénzügyi-gazdálkodási szakreferens (Budapest)

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Magyar Tudományos Akadémia

főtitkára pályázatot hirdet

az MTA Titkársága Gazdasági Igazgatóság Fejezeti és Intézményi Pénzügyek Osztálya

pénzügyi-gazdálkodási szakreferens

feladatkör betöltésére

A feladatkörökbe tartozó feladatok:

  • Egyes fejezeti kezelésű előirányzatok között megtervezésre és jóváhagyásra került keretekkel kapcsolatos támogatói okiratok kibocsátása.
  • Államháztartáson belüli szervezetek esetén fejezetek közötti megállapodások előkészítése; szükség esetén támogatói okirat módosítás előkészítése.
  • Elszámolások egyeztetése-ellenőrzése-elfogadása, az ezekkel kapcsolatos nyilvántartások vezetése.
  • Kincstári adatszolgáltatásban való részvétel, belső és külső ellenőrzésekben való aktív közreműködés, irattározási feladatok ellátása.

A pályázóval szembeni követelmények:

  • büntetlen előélet,
  • magyar állampolgárság,
  • BA vagy MA szintű diploma (gazdasági szakirány/felsőfokú pénzügyi végzettség),
  • felhasználói szintű informatikai ismeretek (MS Office alkalmazások; Word, Excel),
  • legalább 3 év költségvetési gazdálkodási területen szerzett gyakorlat,
  • támogatáskezelés területén szerzett tapasztalat,
  • precíz, pontos, önálló munkavégzés,
  • önállóan és csapatban is jó teljesítmény,
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • integrált pénzügyi program ismerete (CT-EcoStat program),
  • mérlegképes könyvelői szakképesítés.

A jogállásra, illetményre és egyéb juttatásokra a különleges jogállású szervekről és az általuk foglalkoztatottak jogállásáról szóló 2019. évi CVII. törvényben előírt rendelkezések, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Titkársága Közszolgálati Szabályzatában foglaltak alkalmazandók. A köztisztviselői kinevezés határozatlan időre szól, 6 hónapos próbaidő kikötésével, heti 40 órás teljes munkaidős foglalkoztatással, főtanácsos II. besorolási kategóriában.

Munkavégzés helye

1051 Budapest, Nádor utca 7.

Az EU Általános adatvédelmi rendelete (GDPR) előírásainak megfelelően, az MTA Titkársága adatkezelési tájékoztatója az MTA honlapján, a „Hasznos információk” között olvasható.

A pályázat részeként benyújtandó iratok:

  • a pályázó szakmai életútját részletesen bemutató, fényképes szakmai önéletrajz [a 87/2019. (IV. 23.) Korm.rend. 1. sz. mellékletében meghatározott tartalommal, a KÖZIGÁLLÁS oldalán letölthető sablon szerint],
  • motivációs levél,
  • iskolai végzettségét, szakképzettségét, nyelvismeretét tanúsító okiratok, dokumentumok másolata (a pályázat elnyerése esetén az eredeti okiratok bemutatása),
  • három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány vagy ennek igényléséről szóló igazolás (ha a pályázó erkölcsi bizonyítványhoz kötött munkakörben dolgozik, az erről szóló hivatalos igazolás),
  • nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a pályázati eljárásban résztvevők megismerhetik.

A pályázat benyújtásának határideje: 2022. augusztus 21.

A pályázat elbírálásának határideje: 2022. szeptember 12.

A feladatkör betölthetőségének időpontja: a pályázat elbírálását követően azonnal.

A pályázatok benyújtásának helye és módja:

A pályázatokat – a felsorolt iratok mindegyikének csatolásával – az MTA Titkársága Humánpolitikai Főosztályára elektronikus úton kell beküldeni „Pénzügyi-gazdálkodási szakreferens” tárgymegjelöléssel.

A pályázat elbírálásának rendje:

A beérkezett pályázatokat Szakmai Előkészítő Bizottság értékeli és választja ki a személyes meghallgatásra javasolt pályázókat. A Bizottság a személyes meghallgatások után javaslatát döntésre a munkáltatói jogkör gyakorlója elé terjeszti. A döntést követően a pályázók e-mailen kapnak értesítést a pályázat eredményéről.

Budapest