Linux Rendszermérnök (Budapest)

Linux Rendszermérnök

Feladatok

  • Site-ok, szolgáltatások rendelkezésre állásának biztosítása, SLA-k betartása
  • Magas rendelkezésre állású Linux alapú rendszerek teljes körű üzemeltetése
  • Adatközpontban elhelyezett szerverek, hálózati eszközök felügyelete, karbantartása
  • Fejlesztők támogatása
  • Biztonsági frissítések, biztonsági mentések felügyelete, naprakészen tartása
  • Rendszermonitoring követése, hibaelhárítás és megelőzés
  • Részvétel szerver hardver beszerzésekben, garanciális ügyek intézése
Elvárások
  • Informatikai területen szerzett szakirányú végzettség
  • Hasonló munkakörben eltöltött minimum 3 év szakmai tapasztalat
  • Angol nyelv kommunikációs szintű ismerete
  • LAMP üzemeltetési tapasztalatok
  • Nagy forgalmú weboldalak üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • Legalább egy monitoring eszköz magas szintű ismerete
  • Átfogó hálózati ismeretek (routing, firewalling, VLAN, stb.)
  • Virtualizációs rendszerekben szerzett jártasság
  • Debian disztribúció magas szintű ismerete
  • Shell szkripting ismerete
  • Magas szintű önállóság és proaktivitás, analitikus szemlélet
  • Készenlét vállalása
Előnyt jelent
  • Oracle Database üzemeltetési tapasztalat
  • Folyamatok, ticketing és dokumentálás megtérülésének belátása
  • Verziókezelők használatának ismerete (svn, git)
  • SAN / Fibre channel storage üzemeltetési tapasztalatok
  • DNS szerverek üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • Talpraesettség és proaktivitás - ha van egy jó ötleted, ne félj megosztani másokkal

Budapest