Tax Accountant – Adókönyvelő (Budapest)

Tax Accountant – Adókönyvelő

A Paramount egy világhírű vállalat, amely számos izgalmas lehetőséget kínál mind a gyakornokokmak, mind a tapasztalt pénzügyi szakembereknek. A vállalat pénzügyi részlege számos fontos funkciót lát el, például a pénzügyi tervezést, költségvetési tervezést, kontrollingot és adózási stratégiákat.

Az Adókönyvelő a Paramount Global Nemzetközi Közvetett Adózási csapatának tagjaként elsősorban különféle közvetett adózási kérdések kezeléséért felelős, beleértve az áfa és forrásadó kötelezettségeket (adószámítások, adóbevallások elkészítése).

Feladatok:

  • figyelemmel kíséri, hogy a forrásadót/áfárat a vonatkozó szabályoknak megfelelően és időben alkalmazták, és kifizették;
  • adókalkulációk készítése és áttekintése; adófizetések kezdeményezése
  • A főkönyvi számlák egyeztetése;
  • Kapcsolattartás a PTP, OTC, RTR részlegekkel a számlák és könyvelések helyes feldolgozása érdekében;
  • Együttműködés külső adótanácsadókkal felmerült kérdésekben
  • közvetett adózási projektekben való részvétel;
  • belső és külső adóellenőrzések támogatása.

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség adó/pénzügy/számvitel szakon
  • Excel, ERP rendszerek (SAP) és egyéb MS Office alkalmazások kiváló ismerete
  • Angol nyelvi jártasság
  • 1-3 év adó/számviteli munkakörben szerzett tapasztalat nemzetközi cégnél

Általános kompetenciák:

  • Csapatjátékos
  •  Lelkes hozzáállás
  •  Pontosság, precizitás
  •  Analitikus gondolkodásmód
  • Részlet orientált
  • Jó kommunikációs készség
  •  Jó időgazdálkodási és prioritási készség, beleértve a többfeladatos munkavégzést is.

Miért érdemes velünk dolgozni?

  • Magán egészségbiztosítási program, amely magánklinikák elérését is lehetővé teszi
  • Havi cafeteria csomag OTP SZÉP kártyával, autómegosztási és lakáshitel támogatással
  • All You Can Move sportpass regisztráció
  • Hibrid munkavégzési lehetőség, 2-3 nap az irodában/hét
  • Lelkes és multikulturális csapat
  • Teret kap az önálló munkavégzéshez, felsővezetők támogatásával

Ha szeretnél részese lenni a Paramount csapatának és hozzájárulni a pénzügyi részlegünk hatékony működéséhez, jelentkezz most és csatlakozz hozzánk!

Budapest